Kadro Verilen Taşeron İşçilere Verilecek Tüm Haklar Açıklandı! Taşeronun Sahip Olduğu İmkanlar

Kadro verilen taşeron işçilere verilen tüm sosyal ve mali haklar açıklandı. Kadro alan taşeron işçiler bundan sonra hangi haklara sahip olacak?

Kadro Verilen Taşeron İşçilere Verilecek Tüm Haklar Açıklandı! Taşeronun Sahip Olduğu İmkanlar

Kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile istihdam etmekte olan taşeron işçilere hükümet, Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının önemli çalışmaları sonucu 2 Nisan 2018 tarihinde kadro verildi. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile toplam 900 bin işçiye devlet güvencesinin verildiği belirtildi.

900 bin civarı işçi devlet güvencesine sahip oldu. Bu işçiler artık alt iş verenler ile muhatabını kesti ve kamu kurumları ile sözleşmelerini gerçekleştirdi. Peki taşeron işçilerin sahip olduğu imkanlar nedir? Taşeron işçilere verilecek olan tüm mali ve sosyal haklar açıklandı.

TAŞERONUN SAHİP OLDUĞU HAKLAR NEDİR?

Kadro alan taşeron işçilere yılda 5'er gün olmak üzere iki senede toplam 10 günlük ikramiye ödemesi verilecek. Eğer işçiler bir yıldan az çalıştıysa çalışma sürelerine göre prim verilecek. En fazla üç çocuk için çocuğu olanlara her ay 25 TL ücret, çalışılan gün boyunca iş yerinde yemek verilmiyorsa 5 TL, her ay yakacak yardımı 30 TL, şoförlere çalıştıkları gün boyunca direksiyon primi 2 TL, temizlik işçilerine bulaşıcı hastalık primi çalışılan günler boyunca 2 TL, güvenlik görevlilerine çalıştıkları gün boyunca silah tazminatı 2 TL, öğrenimde olan çocuğu olan işçilere yılda bir kere ilkokul için 100 TL, ortaokul 110 TL, lise 120 TL, yükseköğretim 140 TL, Ramazan ve Kurban bayramında 75 TL, evlenenlere evlendiğinde 140 TL, askere giden işçilere 300 TL yardım ücreti verilecektir.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEB TAŞERON
MEB TAŞERON - 2 yıl Önce

ÇOK SAĞ OLUN VAR OLUN.NE GÜZEL HAKLAR VERDİNİZ YAA.ÖLMEYİN AMA YAŞAMAYINDA HA ONA GÖRE DER GİBİ.MEB DE ÇALIŞANLARA 9 AYLIK ÇALIŞMA SÜRESİ VERDİNİZ.YAZIKLAR OLSUN.3 AY YİNE NE YAPARSA YAPSIN.İSTERSE ACINDAN ÖLSÜN.GERÇEKTEN SİZİN GİBİLER SAĞ OLMASIN VAR OLMASIN

Halil aslan
Halil aslan - 2 yıl Önce

Peki mesayi verilecekmi ben okulda calisiyorum sabah 8 de akşamda 7 de cikiyorum

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Sizin vereceğiniz kadro insanlarla dalga geçergibi bir de utanmadan yazıyor 5 tl yok 30 tl. Yazıklar olsun

hamdi bey
hamdi bey - 2 yıl Önce

% 70 E TAKILAN TAŞERON KADROSU ALAMAYAN LAR NE OLACAK ?