Kadro Bekleyen Taşeron işçiler TBMM KİT Komisyonunda Gündemine Geldi

Taşerondan kadroya geçiş yapan 900 bin işçinin yanı sıra yüzbinlerce taşeron işçiler için kadro bekleyişi devam ediyor. KİT işçilerinin kadroya geçişi için TBMM gündeminde bazı sorular soruldu ve sorulara cevaplar geldi. İşte detaylar..

Kadro Bekleyen Taşeron işçiler TBMM KİT Komisyonunda Gündemine Geldi

Taşerondan kadro bekleyen KİT işçileri için bekleyiş devam ediyor.

2017 yıl sonunda yapılan düzenleme ile 2018 yılına Ocak ayı ile Nisan ayı arasında 90 gün içerisinde 900 bin işçinin kadroya geçiş aşaması tamamlandı. Yüzbinlerce işçi kamu kurumlarında sürekli işçi statüsünde görev yapmaya başladı. Bunun yanı sıra KİT işçiler kadroya geçiş için yeni bir resmi açıklamayı bekliyor.

Taşerondan kadro alamayan KİT işçiler TBMM Kit komisyonunda gündeme geldi. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in sorusu üzerinde TCDD Genel Müdür kurumda görev yapan ve kadro bekleyen taşeron işçileri ilgilendiren açıklamalar yapıldı.

TAKVİM ÇALIŞMASI VAR!

TCDD Genel Müdürü İsa Aydın yapmış olduğu açıklamalarda bir takvim çalışmasının olduğunu aktardı. Hazine ve Maliye Bakanlığımız nezdinde girişimlerimiz devam ediyor. Tabii, burada KİT’lerin özellikle emekli olan personelimizin istihdamının belli bir miktarı kadar istihdam yetkisi veriliyor. Bu istihdam yetkisi çerçevesinde de taşeronda çalışan personelimizin kadroya geçirilmesiyle ilgili bir takvim çalışmamız var, bunlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hizmet alımı olarak taşeron dediğimiz hizmet alımlarımız da bizim, temizlik hizmeti ağırlıklı olarak, güvenlik hizmeti, yine taşıma hizmetlerimizdeki araç kiralama hizmetleri, iaşe hizmetleri gibi hizmet alımları. Yani daha çok yardımcı hizmetler dediğimiz kısımlarda taşeron hizmeti ihtiyacımız var." dedi.

Ayrıca TCDD bünyesinde taşerondan kadro bekleyen 2 bin 800 civarında personel olduğu açıklandı. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşerona kadro istiyor.neden bu kurum hala taşeronda çalışıyor.duyun sesimizi.Türk iş,Hak iş,devlet büyüklerim.

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşerona kadro

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşeron olarak çalışanlar kadro istiyor.

Saim gundogdu
Saim gundogdu - 2 yıl Önce

Hic bir sebeb göstermeden bizleri seker fab cikarttila bizlwr ne olacagiz 10 yil calstim kim bize iş verecek iki cocugum var Allah aşkina

Serkan
Serkan - 2 yıl Önce

Kadro hakkımız neyazıkki vermediler
Allahın dan bulsunlar.
Kim vermiyorsa

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Bunların üretene karşı bir şeyi var çünkü ital etmek üreteni bitirmek kit taşeron işçileri ürettiği içinmi alınmıyor neden alınmıyor

Ünal oral karasu
Ünal oral karasu - 2 yıl Önce

Ne kadrosu ortada bişey yok kadro alanlardada bi değişiklik yok

Hastane 70
Hastane 70 - 2 yıl Önce

Steril uniteleri calisanlari hbys soforler olarak kadro bekliyoruz saygilarimla