Kadro Alan Taşeronun Sosyal Hakları Nedir? Maaş, Tazminat, Çocuk Yardımı

2 Nisan itibari ile kadro alan, kadroya geçen taşeron işçilere verilecek olan sosyal haklar nelerdir, tazminat, çocuk yardımı, iş kazası ödeneği, yemek parası vb. gibi mali ve sosyal hakları paylaşıyoruz.

Kadro Alan Taşeronun Sosyal Hakları Nedir? Maaş, Tazminat, Çocuk Yardımı

Kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile istihdam etmekte olan bir milyon civarı taşeron işçi kadro alabilmek için kurumlara başvurularını gerçekleştirdi. Buna göre sonuçların açıklanması ile pek çok kişiye kadro verildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu devlet güvencesi verilen işçi sayısının 900 bin olduğunu duyurmuştu.

Buna göre kadro alan taşeron işçilerin alacağı mali ve sosyal hakların ne olacağı merak edilirken geçtiğimiz ay yapılan duyuru ile kadro alan taşeron işçilerin maaşı, çocuk yardımı, iş kazası ücreti vb. gibi tüm mali ve sosyal hakları duyuruldu. Kadro alan taşeron işçilerin haklarını sizlere paylaşıyoruz.

İŞÇİLERE VERİLECEK MALİ VE SOSYAL HAKLAR

Kadro alan taşeron işçilere yılda 5'er gün olmak üzere iki senede toplam 10 günlük ikramiye ödemesi verilecek. Eğer işçiler bir yıldan az çalıştıysa çalışma sürelerine göre prim verilecek. En fazla üç çocuk için çocuğu olanlara her ay 25 TL ücret, çalışılan gün boyunca iş yerinde yemek verilmiyorsa 5 TL, her ay yakacak yardımı 30 TL, şoförlere çalıştıkları gün boyunca direksiyon primi 2 TL, temizlik işçilerine bulaşıcı hastalık primi çalışılan günler boyunca 2 TL, güvenlik görevlilerine çalıştıkları gün boyunca silah tazminatı 2 TL, öğrenimde olan çocuğu olan işçilere yılda bir kere ilkokul için 100 TL, ortaokul 110 TL, lise 120 TL, yükseköğretim 140 TL, Ramazan ve Kurban bayramında 75 TL, evlenenlere evlendiğinde 140 TL, askere giden işçilere 300 TL yardım ücreti verilecektir.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Belediyeye kadro istiyoruz eyyýyyy hükümet

Aykut
Aykut - 4 yıl Önce

Hahahaha ben bunların hiç birini almadım ve maaşımda 200₺ eksik aldım nalet olsun kadronuzun adı batsın

Ögg
Ögg - 4 yıl Önce

Sadaka gibi para bunlar yakacak yardımı 30 tl miş yuh 30 tl ye 2 torba kömür alamıyoruz
Çocuk parası 25 tl bir paket bezin yarısını alırız onunla
Bayram parası 75 tl ne yapcaz bayrammı yapcaz 75 tl ile 5 günlük iktamiye 400 tl ye denk anca bir elektrık faturasını öderiz onla abartıp duruyolar verdikleri sanki bi derdimize dermanmış gibi. Çocuklarımızın eğitim masrafı ayda 1.000 tl nin üstünde yılda 100 tl napcaz onla milleti uyutmaya devam edin böyle toplu iş sözleşmeleri yapılmaz çalışan ama kiramızı bile ödeyemeyen işçileriz.

Ayca
Ayca - 4 yıl Önce

Maaş 2000 olmuş çok artış olmuş yani

Sahin
Sahin - 4 yıl Önce

Ne kadrosu yemek yol parasini kesmişler 24 haziranda görüşmek üzere ağızlarını actilarmi hakdan hukuktan bahsederler

Muharrem
Muharrem - 4 yıl Önce

Belediyelere kadro yalan oldu milleti kandırdiniz seçim geldi hadi bakalım sıra bizde

Bekır
Bekır - 4 yıl Önce

Kadro verdık dıye ıscılerın agzına sıctınız secım gununde de oy beklıyosunuz avcumuza ne sıctınız kı yuzunuze surelım

ada
ada - 3 yıl Önce

ne 200 tl arttı 2000 olsaydı madem