Kadro Alan Taşerona Zam Geliyor! SGK’ dan Resmi Yazı

Edinilen bilgilere göre tüm teşkilat SGK ya bağlı kurum ve kuruluşlara gönderilen yazıda kadro alan taşeron işçilere asgari ücretin altında bir ücretin verilmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

Kadro Alan Taşerona Zam Geliyor! SGK’ dan Resmi Yazı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bütün teşkilatları bir yazı gönderildi. Edinilen bilgilere göre tüm teşkilat SGK ya bağlı kurum ve kuruluşlara gönderilen yazıda kadro alan taşeron işçilere asgari ücretin altında bir ücretin verilmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

 Bu tarz ücret vermeye çalışan şirketlerin cezalandırılacağı ve asgari ücretin altında ücret talep etmenin önermenin yasak olduğu bildirildi. Söz konusu yazıda asgari ücretin altında kalan ücretlere de zam yapılacak.

ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ YASAK

2019 yılı Ocak ayında asgari ücrete zam yapılmıştı. Asgari ücret 2020 TL olarak belirlenmişti. SGK’ nın yapmış olduğu açıklama ve kurumlara gönderilmiş olduğu yazıda da herhangi bir şekilde Asgari ücretli çalışan kişilere belirlenen maaşın altında ücret talep etmek vermek kesinlikle yasak.

 Bu tarz davranışlar içerisine olan şirket ya da kurumlar kesinlikle cezalandırılacak. SGK kurum ve kuruluşlara göndermiş olduğu yazının tam metni hemen aşağıda görebilirsiniz.

2019 YILINDA KADROLAŞMA SÜRECEK

2019 yılında taşeron işçilerin kadroya geçmeleri ise devam edecek. Birçok çalışan kadroya geçmeyi ve daha güvenilir bir işe sahip olmayı umuyor. 2018 yılında taşeron işçilerin kadroya geçmesi ne Başınıza da tam anlamıyla geçtin 2019 Hatta 2020 yılını bulacağı söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 14:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
tis istiyoruz
tis istiyoruz - 2 yıl Önce

kimse kadrodan memnun degıl 2019 kamu toplu sözleşme istiyoruz

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Bizde kadro istiyoruz biz typ çalışanları çok mağduruz bizde hertürlü iş yapıyoruz lütfen bizide duyun

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşerona kadro.

iller bankası
iller bankası - 2 yıl Önce

iller bankası taşeron olarak çalışanlar kadro istiyor.bu kurum halen taşeron sisteminde çalışıyor.hak iş,Türk iş bizi de dile getirin.

4d
4d - 2 yıl Önce

kadro basligi altinda oyalaniyoruz anladigim kadariyla kandiriliyoruz. 4d dediniz 2020 ye mahkum ettiniz işi yapan bizlerken herseye kisitlama getirip maddelerle bagladiniz. yok mesai yapmasin yapsada ucret odenmesin yoklu toplu sozlesme 2020 de yapilsin yok yuzde 4 zam yapilsin bir milletvekili bizleri savunan vekil maasina tek seferde 2 asgari ucret seviyesi zam yapmayi bilenler Allah korkusu olsun icinizde az biraz secimde bunlari unutmayacagiz!