Kadro Alan Taşeron İşçiye Verilecek Zam Oranı Belli Oldu!

Nisan ayı itibari ile kadro alan taşeron işçilere ne kadar zam verilecek, sözleşme zammı belli oldu mu? Taşerona verilecek zam oranları açıklandı.

Kadro Alan Taşeron İşçiye Verilecek Zam Oranı Belli Oldu!

Hükümet, Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çalışmaları sonucunda 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile taşeron işçilerinin büyük bir bölümüne kadroları verildi. Öyle ki eski ismi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının bir önceki dönem bakanı olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sıklıkla kendisinden çok memnunum dediği Jülide Sarıeroğlu devlet güvencesi alan işçi sayısını 900 bin olarak açıklamıştı.

Alt iş verenler aracılığı ile kamu kurumlarında taşeron olarak istihdam etmekte olan işçiler 2 Nisan tarihi itibari ile sözleşmelerini yaptı ve artık devlet güvencesi altında çalışmaya başladılar. Peki kadro alan taşeron işçilere ne kadar zam verilecek, toplu sözleşme zammı ne kadar olacak, merakla beklenen taşerona zam miktarları açıklandı.

TAŞERON ZAM ORANLARI DUYURULDU!

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kadroya geçen taşeron işçilere yüzde kaç zam yapılacağı büyük bir merak ile bekleniyordu ve sonunda konu hakkında açıklama yapıldı. Buna göre hali hazırda kamuda görev yapan 200 bin işçinin maaşına yüzde 3,5'lük zam yapılacağı belirtildi. Peki yeni kadro alan taşerona ne kadar zam yapılacak? Taşeron işçilerin maaşlarına ise toplu sözleşme kapsamında olmak üzere yüzde 4'lük zam yapılacaktır. Bundan sonraki süreçte kadro alan taşeronların iş hakları ve mali haklarında iyileştirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 23:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Belediye taşeron kadro varmı eyyyyyy hükümet büyük lerim

Şemsinur solak
Şemsinur solak - 4 yıl Önce

Typ de çalışan işçiler ne olacak

Belediye taşeron agır vasıtalı şöför
Belediye taşeron agır vasıtalı şöför - 4 yıl Önce

Belediye ağır vasıtali şöför'e kadro ne zaman verilecek sayın Devlet büyüklerim

Hakan belediye
Hakan belediye - 4 yıl Önce

Belediye ağır vasıtali şöför'e kadro ne zaman verilecek sayın Devlet büyüklerim

BELEDİYE TAŞERON
BELEDİYE TAŞERON - 4 yıl Önce

BELEDİYELERİ HARCADINIZ BEŞ KURUŞ SOSYAL HAK YOK 10 YILDIR GERÇEK KADRO BEKLİYORDUM 1600-TL ALIYORUM SÜRÜNÜYORUZ EV KİRASI, ELK, SU, TELEFON PARA BİTTİ BEN NE YAPACAĞIM MAAŞA 20 GÜN VAR GÜNAHI SİZDEN ÇIKACAK BUNLARIN

D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 4 yıl Önce

kitlere kadro sayın yetkililer hani sözünüz