Kadro Alamayan Taşeron İşçiye Önemli Yargı Kararı!

Taşerondan kadroya geçiş için başvuru yapan ve kadro dışı kalan işçileri ilgilendiren başvuruya İdare Mahkemesinden karar verildi. Taşeron kadro düzenlemesine güvenlik ve arşiv araştırması olumsuz sonuçlanan işçi hakkında verilen karar haberimizde..

Kadro Alamayan Taşeron İşçiye Önemli Yargı Kararı!

Taşerondan kadroya geçiş yapan 900 bin'e yakın işçi 2 Nisan itibari ile kamu kurumlarına bağlı olarak görev yapmaya başladı. Bilindiği gibi kamudan taşeron tamamen devre dışı bırakıldı. Buna karşın 90 gün süren kadroya geçişte, kurumlar tarafından yapılan incelemeler sonucu bazı işçiler kadro alamadıkları için işsiz kaldılar. Kadro dışı kalan taşeron işçilerin umudu Yargıdan gelecek kararlara çevrilmişti. 

KADRO ALAMAYAN TAŞERON İŞÇİ İÇİN KARAR

Bilindiği gibi kadroya geçiş sürecinde kurumlara başvuruların tamamlanmasının ardından başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan işçiler sınava alınmadı. Ayrıca güvenlik ve arşiv araştırma sonuçlarında olumlu alamayan işçilerin de kadro dışı kalması ile sonuçlandı. 

Bursa'da bir Üniversite işçisinin Yargıya taşıdığı güvenlik ve arşiv araştırma sonucunda işten atılan işçinin işten atılma nedeni yargı tarafından durduruldu. Bursa İdare Mahkemesi işçinin işten atılmasına yürütmenin durdurulması kararı verdi. 

KARAR İŞÇİ LEHİNE

Emsal teşkil edecek olan karara göre anne, baba  ya da kardeşlerin istihbarat bilgilerine bakarak işçinin güvenlik soruşturması hakkında olumsuz karar verilmesinin doğru olmayacağı, işçinin güvenlik soruşmasının olumsuz sonuçlandırılması nedeniyle yürütmenin durdurulması kararı verildi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
MAĞDUR
MAĞDUR - 4 yıl Önce

ALLAH AŞKINA ŞU YÜZDE YETMİŞ VE İHALE TÜRÜ ENGELLERİNİ KALDIRIN! TAŞERON BİTMEDİ! MAĞDUR OLDUK! HALA TAŞERON OLARAK ÇALIŞIYORUZ!

EDİP ARSLAN
EDİP ARSLAN - 4 yıl Önce

MERHABA BURSA 2.İDARE MAHKEMESİ KARARININ KOPYASINI YAYINLAYABILIRMISINIZ LUTFEN.
TEŞEKKÜRLER.

Müslüm
Müslüm - 4 yıl Önce

Babalar herşey boş hikaye yüzde yetmiş falanda Yok yani bizede dediler yüzde 69 dediler daha sonra araştırdık ki şirketimiz yüzde 70 in üstü çıktı bille ondan sonra bize dedilerki siz birer malsınız ben kızıyordum meğer adamlar bizi malzeme olarak çalıştırılıyormuş onuda öğrendik yani ama işçiyle kim uğraşmışsa sonu hüsran olur kadro istiyoruzzzzzzzzzzz

Taseron
Taseron - 4 yıl Önce

Devlet hastanesinde calisan taseron isci olarak sunu solemek istiyorum taseron kamuda bitmedi! Yuzbinlerce insani kapsam disinda biraktilar! Kamuda taseron bitti lafibuyuk bir yalandir ve 24 haziranda bizde kapsam disinda kalan taseron calisanlar olarak geregi neyse onu yapacagiz....

Rukiye
Rukiye - 4 yıl Önce

Okulaile birligiinde calisana kadro verilsin biz de bu ulkenin vatandasiyiz bizimde hakkimiz kadro 8 senedir calisiyom Allah askina sesimizi duyun