Kadro Alamayan Taşeron İşçilerin Çözümü İçin Yeni Gelişmeler!

Taşerondan kadroya geçen işçiler için yeni gelişmeler. 2018 yılında yapılan düzenleme sonrası kadroya geçiş yapan işçilerin yanı sıra KİT ve Belediyelerde hizmet alım sözleşmeli ile çalışan çalışanların kadroya geçişi için son gelişmeler neler?

Kadro Alamayan Taşeron İşçilerin Çözümü İçin Yeni Gelişmeler!

Taşerondan kadroya geçemeyen işçiler için yeni gelişmeler!

2018 yılında yaklaşık yapılan düzenleme sonrası 900 bin işçi kadroya geçiş yaptı. 90 günlük süre sonucunda kamu kurumlarında taşeron sistemi tamamen kaldırıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yürüttüğü çalışmaların sonucu kamu kurumu sürekli işçi kadrolarına alınan işçiler için haklarında iyileştirmelerde devam ediyor. Bunun yanı sıra KİT'lerde 50 bin çalışan için kadro alamadı.

TALEPLER YAKIN ZAMANDA İLETİLECEK!

Kadro alamayan KİT ve Belediye işçileri için yeni gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. Hak İş Sendikası bu konu üzerinde yeni bir açıklama yaptı. Adana İlinde Sendikaların toplantısında ortak bir açıklama geldi. HAK İŞ Sendikasında yapılan açıklamada 2018 yılında taşerondan kadroya geçen 1 milyona yakın çalışan için kadroya geçiş sağladıklarını aktardı. Hak İş Sendikası geçtiğimiz haftalarda KİT işçilerinden aldıkları dilekçeleri gerekli makamlara iletileceği müjdesini verdi. Bilindiği gibi Hak-İş Sendikası Genel Merkezinden yapılan açıklamada, Kamu İktisadi Teşekküllerinde görev yapan işçileri talepleri Sendikaya iletmişti. Yazılı talepler kısa bir süre sonra Bakanlıklara ve Cumhurbaşkanlığına gönderileceğini kadroya geçiş için çalışmaların devam edileceği aktarıldı.

YENİ GELİŞMELER!

Kadro alamayan taşeron işçilerin kadroya geçiş hakkındaki yeni gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz Tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
İLLER BANKASI
İLLER BANKASI - 4 yıl Önce

İLLER BANKASI TAŞERONA KADRO.

Kittt
Kittt - 4 yıl Önce

kitlere verilen sözler yalana cıktı be reiss simdi seninle yola devammı tamammı

yemekhane
yemekhane - 4 yıl Önce

tüm %70 engelline takılan işçilere kadro aynı yerde çalışıp kadro almamak çok kötü

D.h.m.i. kit kölesiyiz
D.h.m.i. kit kölesiyiz - 4 yıl Önce

kamu kurumunda halen kit taşeronu olarak çalışıyoruz söz verdiler ama yazıkki yine kandırıldık yeter artık yaa son sööz 31 mart Allah büyüktür halk yıldı bu yalanlardan

,
, - 4 yıl Önce

hastanelere neden 4d tis imzalanmıyor ayrım yapılıyor

Idris
Idris - 4 yıl Önce

Yuzde 70 engeli devletin devlet hastanesi calisanlari sterilizasyon sacilar hbys soforlér

Reis
Reis - 4 yıl Önce

TAŞERONDAN KADRO ALANLARA MAASLARINI ZAM YAPACAGINIZA, KİT OLARAK CALISAN ARKADASLARA KADRO VERIN. YAZIKTIR GUNAHTIR.

Adalet
Adalet - 4 yıl Önce

Bir şekilde sayın cumhurbaşkanına %70 engelline takılan tüm taşeron işçilerin kadroya alınmasıni seçimden önce illetmiyiz