Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Kadro Ne Zaman Verilecek?

Taşeron yasasına çalışma tarihi, pozisyonu ya da kurumundan dolayı giremeyen kadro alamayan taşeron işçilere kadro ne zaman verilecek, taşeron gelişmeleri nelerdir?

Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Kadro Ne Zaman Verilecek?

Ülkemizde bilindiği üzere kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile taşeron olarak istihdam eden adaylara kadrolar 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile verildi. Ancak tüm taşeronlara kadro verilmedi. Öyle ki 4 Aralık koşulu, çalışılan pozisyonlar ve çalışılan kurumlar adayın kadro alıp alamamasında önemli bir etken oldu.

Buna göre Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklama da kadro alamayan taşeron işçi sayısı 500 bin olarak duyurulmuştu. Resmi kaynaklardan konu hakkında bir duyuru yok fakat Kılıçdaroğlu kadro alamayan kişi sayısını 500 bin olarak açıkladı. Peki kadro alamayan taşeron işçilere kadro ne zaman verilecek?

SEÇİM ÖNCESİ, SONRASI ÇALIŞMA VAR MI?

Taşeron yasasına girmeyen taşeron işçilerde devletten kadro istemeye devam ediyor. Seçime üç buçuk hafta gibi bir süre kaldı ve kadro alamayan taşeron işçilere kadronun verilip verilmeyeceği hakkında somut bir adım atılmadı. Yani kadro alamayan taşeron işçiler için seçim öncesi resmi olarak bir çalışmanın olması düşük ihtimal olarak görülmektedir.

Fakat şu durum var ki bedelli askerlik için seçim öncesi müjde verilmedi ve konunun seçim sonrası görüşüleceği açıklanmıştı. Yani kadro alamayan taşeron işçiler içinde seçim sonrası bir görüşme yapılabilir ve bu adaylarında kadro alması için yeni düzenlemeler getirilebilir. Kadro alamayan taşeron işçilere karo verilip verilmeyeceği hakkında duyuru yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sosyal tesis
Sosyal tesis - 4 yıl Önce

Bu ramazan ayında inşAllah kadro alamayan tüm taşeron
İşçiler kadro alma Sevincini Yaşar

Hastane 70
Hastane 70 - 4 yıl Önce

Yuzde 70 engeli sabirla bekliyoruz

Rukiye
Rukiye - 4 yıl Önce

Okulaile birligiinde calisanlari unutmayın bizlerede kadro verilsin

asi
asi - 4 yıl Önce

belediye calisanlari unutulmammali temizlik elemanlarinada kadro verilmeli adalet istiyoruz

tcdd adana kıt
tcdd adana kıt - 4 yıl Önce

tcdd calısan vagon temızlık ıclılerıyız 3 aydır maas alamıyoruz maas ısteyıncede ısten cıkarılmakla tehdıt edılıyoruz kıt kadro unutuldu duyun sesımızı artık devlete hızmet edıyoruz maas alamıyoruz ramazan ayında Allah tan bulun ınsanlah

Rukiye
Rukiye - 4 yıl Önce

Okulaile birligiinde calisana kadro verilsin biz bu ülkenin vatandaşı degilmiyiz secimler var cumhurbaskanim okulaile birligiinde calisanlari unutmayın

semra
semra - 4 yıl Önce

kadro istiyoruz belediyeciler

asi
asi - 4 yıl Önce

belediye temizlikte çalişan işcilerede tam kadro 657 istiyoruz adalet nerde