Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi Verilebilir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjde ile kadro alamayan taşeron işçilere kadro verilebileceği belirtildi.

Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi Verilebilir!

Ülkemizin dört bir yanında istihdam etmekte olan bir milyona yakın taşeron işçinin bilindiği üzere yarısına kadro verilecek. Bu işçiler 11 Ocak 2018 tarihine kadar taşerona kadro başvurularını yaptı ve Mart ayında yapılacak olan sınavlardan başarılı olanlar kamuya geçiş yapacak.

Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile taşeron işçilere kadro verileceği belirtilmişti fakat bu çalışma KİT personellerini yani ortalama 400 bin civarı kişiyi etkilememiş ve bu işçilere kadro verilmemişti. Şimdi hükümetten yeni bir müjde geldi ve kadro alamayan taşeron işçilere kadro müjdesinin verilebileceği belirtildi.

YENİ KHK YAYIMLANABİLİR!

Taşeron kadro hakkında yayımlanan ilk duyuruda KİT personellerine müjdeli haber verilemedi ancak İşin Olsa ekibi olarak daha önce de belirttiğimiz gibi KİT personellerine kadro verilmemiş olsa da yeni yayımlanabilecek bir KHK ile kadro alamayan işçilere de kadronun verilebileceğini belirtmiştik.

Hükümet kalan diğer taşeron işçilerin kadroya geçip geçmemesi hakkında çalışmalara başlamış durumda tabi şu anda henüz net bir duyuru yok. Fakat kadro alamayan taşeron işçilerin ısrarcı davranması ve hükümetten kadro isteme taleplerinin ardından hükümet görüşmelere başladı. Eğer çalışmalar olumlu sonuçlandırılırsa önümüzdeki süreçte kadro alamayan işçiler için yeni bir KHK yayımlanabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşçı
Aşçı - 3 yıl Önce

Bu taşaron davası ya herkesi kapsasın yada kimseye gelmesin

sosyal tesisler
sosyal tesisler @Aşçı - 3 yıl Önce

yapılan iş adaletsiz ve soylenen yapılmadı , bu saate kadar hukumetı savundum bu satten sonra herkes kadro alıpta savunacak halım yok dahada ısım olmaz

ibrahim
ibrahim - 3 yıl Önce

Biz öğretmen evlerinde yıllardır taşeron olarak çaılşanlarında kapsam dışı kalmasıyla büyük mağduriyetler yaşanmaktadır. Sayın bakanımızdan yeni bir düzenleme yapılarak biz lerinde mağduriyetinin giderilmesini rica edeyoruz.

derin
derin @ibrahim - 3 yıl Önce

bu ülkede askerde öğretmende sözleşmeli çalışmakta varın gerisini siz hesap edin

Arda
Arda - 3 yıl Önce

Belediye işçileri özel taseron şirketinden ayrılıp beledyenin kuracağı şirkete geçecek buda devlet eliyle taşeronluk değilmi kadro denilen bumu

Taşaron
Taşaron - 3 yıl Önce

Yemekhane personli inşAllah kapsıyacak bu sefer

Hale
Hale - 3 yıl Önce

Typ kesinlikle olmalı. Okullarda güvenlik işi için kadro şart. Bir kişi kadroyu haketmiyorsa bu işte bir yanlışlık var. Kamuda çalışan herkes kadrolu olacak denilmişti.Adalet li olmak gerekir.

muarrem
muarrem - 3 yıl Önce

sosyal tesis rizede kımse gıremedi turkıye genelını bılemıyorum ..hukumete guvenım sarsıldı

ögretmen evleri
ögretmen evleri @muarrem - 3 yıl Önce

öğretmen evlerinede kadro bekliyoruz saygılarımla...

Taşören işcisi
Taşören işcisi - 3 yıl Önce

Benim bu hükümete güvenin kalmadı işleri güçleri milletin duygularıyla oynamak biz kit çalışanlarını pisigoleşisi bozuldu eyce vereceksiniz adam gibi şartsız şurtsuz verin ne bu yahu her gün asılsıs haber.sayın cumhurbaşkanı çıksın ne söyleyecekse televizyondan ya bütün taşören arkadaşlara şartsız şurtsuz tam kadro veriyoruz.veya biz bu Taşören meselesini ağzımıza yüzümüze bulaştırdık kuzura bakmayın biz işin içinden çıkamadık desin .

Sefa
Sefa - 3 yıl Önce

Selamünaleyküm.

Belediyelerden (BIT) sadece taşeron kalktı, kadro falan gelmedi. - sizi istediğimiz zaman çıkartabiliriz - diye tehdit edildik üstelik.
Belediyelere de kadro istiyoruz.
Kandırıldık.
Kandırıldık.