Kadın Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı? Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü bu sene kadın Polis Özel Harekat PÖH alımı yapacak mı? Bayan PÖH alımı yapılacaksa ne zaman yapılacak?

Kadın Polis Özel Harekat PÖH Alımı Yapılacak Mı? Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü aralıklarla yayımladığı ilanlara göre kendi bünyelerindeki eğitim kurumlarında eğitilmek üzere polis öğrencisi alımı gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğünün en yoğun rağbet gören kadrolarından bir tanesi Polis Özel Harekat PÖH sınıfıdır.

Polis Özel Harekat PÖH alımı en son geçen sene 19. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM kapsamında yapılmış ve en az lise mezunu, KPSS şartsız, askerlik şartsız adaylar başvuru yapmış ancak kadınlara kontenjan verilmemişti. Peki bu sene bayan Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılacak mı? Kadın Polis Özel Harekat PÖH alımı ne zaman yapılacak?

KADIN PÖH ALIMI 2018 YILINDA YAPILACAK MI?

Emniyet Genel Müdürlüğünün bu sene yayımladığı rapora göre yıl sonuna kadar toplam 10 bin 703 kişilik Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için öğrenci alımı yapması bekleniyor. Buna göre en son alımda 19. dönem POMEM PÖH sınıfı için kadınlara kontenjan ayrılmamıştı.

Bu sebepten dolayı bu sene yapılması beklenen Polis Özel Harekat PÖH alımında kadınlara büyük bir ihtimal ile kontenjan verilecek. Kaç kişilik kontenjan verileceği bilinmiyor ancak bin (1.000) kişilik bayan alımının yapılması muhtemel gözükmektedir. Öte yandan alımlara en az lise mezunu adayların başvurup başvuramayacağı ve ilanlarda kesin olarak KPSS şartının aranıp, aranmayacağı henüz bilinmiyor. Emniyet Genel Müdürlüğü isteğe bağlı olarak ilanlarında KPSS şartı arayabilir ve lise mezunlarının PÖH sınıfı için başvuru yapmasına da olanak sağlayabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sündüs
Sündüs - 5 yıl Önce

Artık PÖH lise mezunu olsun.

GülmeZ
GülmeZ - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olsun yetkilere burdan sesleniyoruz sesimizi duysunlar

Semira
Semira - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olsun lütfen ve fiziki yeterliliğe baksınlar

Sinem
Sinem - 5 yıl Önce

Bayanlara bu sene bir şans verin bize bu vatan için bayrak için seve seve canımızı veririz lise mezunu olanlar baş vursun ve yaş sınırı çıksın artık sayın bakanım duyun sesimizi

Fadikk
Fadikk - 5 yıl Önce

Yaş 30 olsun

Nazlı
Nazlı - 5 yıl Önce

Lütfen lise mezunlarınada olanak verilsin