Kabine Toplantısı Tarihi Belli Oldu! (Kısıtlamalar, Okullar, Atamalar, Aşı)

Kabinenin ne zaman yapılacağı belli oldu. Kısıtlamalar, okul, virüs, atamalar ve güncel durumlar görüşülecek.

Kabine Toplantısı Tarihi Belli Oldu! (Kısıtlamalar, Okullar, Atamalar, Aşı)

Geçtiğimiz 25 Aralık tarihinde yapılması beklenen kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın farklı bir programı olması dolayısı ile ileri bir tarihe ertelendi. Buna göre bir çok vatandaş yeni kabine toplantısı ne zaman yapılacak aramalarını yaparken sonunda tarih belli oldu. Peki yeni kabine toplantısı ne zaman kabine toplantısının tarihi nedir? Haberimizde bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Kabine Toplantısı Tarihi

2021 yılının ikinci kabine toplantısı tarihi 1 Şubat 2021 Pazartesi olarak açıklandı.

Kabinede Neler Görüşülecek?

Kabineni 1 Şubat saat: 15.00 - 16.00 aralarında başlaması ve ortalama 3 - 4 saat sürmesi bekleniyor. İlk gündem kısıtlamalar olacak. Kısıtlamaların esnetilmesi, esneyecekse nasıl bir yol izlenecek bu soru belli olabilir. Hafta için 21.00 yasağının 23.00'a çekilmesi hafta sonu yasaklarının bir güne indirilmesine dair ön görüler bulunuyor. Öte yandan okulların açılıp açılmayacağı da görüşülecek. Bilim kurulundan gelecek karar oldukça önemli olarak görülüyor.

Yine vatandaşlara ve esnafa destek, güncel konularda kabine toplantısında görüşülecek. Öte yandan hep olduğu gibi kabine de yine 2021 yılına ait kamuya toplam atamaların kurumlara dağılımı da konuşulması bekleniyor. 2021 yılında en az 100 bin atama bekleniyor ki biz bu alımın geçeceğini ön görüyoruz. Bu atamalar kabine de kurumlara bölünüyor. Örneğin EGM için 10 bin, Sağlık Bakanlığı için 20 bin vb. gibi. Bu şekilde kurumlarda en kısa sürede atama ilanlarını yayınlıyor. Atamalar kurumlara göre belli olursa ilk olarak öğretmen atamaları, mühendis atamaları, yeni dönem sağlıkçı atamalarına yönelik bazı tarihlerin de paylaşılabileceği tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 01:34
YORUM EKLE