JSGA Subay ve Astsubay Alımı Tarihleri ve Şartları Duyuruldu!

2018 yılı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) subay ile astsubay alımı başvuru tarihleri duyuruldu. Aranacak şartlar hakkında da bilgi verildi.

JSGA Subay ve Astsubay Alımı Tarihleri ve Şartları Duyuruldu!

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığının İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanmasından sonra Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA üniversitesi kuruldu ve artık iki kuruma da subay ile astsubay yerleştirmeleri bu okullar aracılığı ile yapılacak.

Geçen sene ilk öğrenci alımları gerçekleştirilmiş olup bu sene Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) subay ile astsubay başvuru tarihlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyordu. Sonunda kamuoyuna konu hakkında duyuru yapıldı ve başvuru tarihleri ile aranacak şartlar hakkında bilgi verildi.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) tarafından yapılan açıklama ile ön başvuruların Haziran ile Temmuz ayında alınacağı ve YKS'den önce adayların müracaatlarını gerçekleştireceği belirtti. Tam tarih duyurusunun önümüzdeki aylarda yapılması beklenmektedir. Peki hangi şartlar aranacaktır?

ARANACAK ŞARTLAR NEDİR?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) tarafından yapılan açıklama da subay ile astsubay alımında şu şartların aranacağı belirtildi. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, evli hamile ya da çocuklu olmamak, başka bir erkek ile ya da kadın ile yaşıyor olmamak, üniversite sınavından belirlenecek taban puanın üzerinden puan almak, sağlığı ve sicili iş yapmaya elverişli olmak şartlarının aranacağı belirtildi. Öğrenci alımı ilanı yayımlandığında sizlere bilgi vereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hilal nur yazıcı
Hilal nur yazıcı - 5 yıl Önce

Yaş sınırı kaç bilen var mı

Uğur
Uğur - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 1996 ve sonrasıydı geçen sene bu senede 1997 doğumlular ve sonrası olur tahminim

Cengiz
Cengiz - 5 yıl Önce

Hilal nur yazıcı : bizim zamanımızda 89 du dıs alımlarımda 1 sene once işte :) sanırım hala öyledir

Mustafa Yıldız
Mustafa Yıldız - 5 yıl Önce

dış kaynak subay alımı için kpss + ales dış kaynak astsubay için kpss istiyorlarmıs inş yanıltırlar

Hilal nur
Hilal nur @Mustafa Yıldız - 5 yıl Önce

Anladık ben buradaki ilan için bahsetmiştim!!

Mustafa Yıldız
Mustafa Yıldız @Mustafa Yıldız - 5 yıl Önce

jandarma ve sahil güvenlik akademisine gir öğrenci işleri sekmesinde sıkca sorulan sorular var dıs kaynak suem alımı kpss + ales diyo !!

Hilal nur
Hilal nur @Mustafa Yıldız - 5 yıl Önce

KPSS yada ales puanı yazmıyor şartlarda. Üniversite sınavı puanı yazıyor

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

eğer lise alımı yapılacaksa yaş sınırsı 18-20 olur fazla olmaz

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Arkadaşlar bu KPSS ye girmedim ve şuan zaten askerim başvuru yapacağım KPSS ye girmek zorundamiyim 2 yıllık on lisans mezunuyum

Hilal nur
Hilal nur @Mehmet - 5 yıl Önce

Bence KPSS şartı yok eğer olsaydı üni taban puanı nı nasıl belirtmişlerse KPSS yide belirtirlerdi. Ama tabi belli de olmaz

.
. - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 91 ve sonrası doğanlar

Kübra
Kübra - 5 yıl Önce

Yaş sınırı nedir?