JÖH Alımları Adaylar Yaş ve Askerlik Şartı Kaldırılsın İstiyor

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat alımlarında uygulanan 36 aylık terhis şartı ve 25 yaş şartının kaldırılmasını adaylar istiyor.

JÖH Alımları Adaylar Yaş ve Askerlik Şartı Kaldırılsın İstiyor
İçişleri Bakanlığına bağlı bulunan Jandarma Genel Komutanlığı her sene binlerce askeri personel alımı yapmaktadır. Alımlar genç personeller arasında yapılmak istendiğinden dolayı Jandarma Genel Komutanlığı 25 yaş şartı aramaktadır. Bilindiği gibi 20 Ocak 2017 tarihinde yayımlanan ilan ile Jandarma Özel Harekat alımlarının başladığı duyuruldu ve bu alımlarda adayların 25 yaşını doldurmamış olmasını istemektedir. Yaş şartı bulunduğu için yaşı daha büyük olan adayların hiçbiri başvuru yapamamaktadır.

Yine alımlarda yaş şartı bulunduğu gibi terhis şartı da bulunmaktadır. Adayların askerlik görevlerini yapmış ve üzerinden 36 ay yani üç yılı doldurmamış olması gerekmektedir. Örneğin 37 ay önce terhisini almış olan bir aday Jandarma Özel Harekat alımına müracaat edememektedir.

Yaş ve Askerlik Terhisi Şartı

Polis Özel Harekat alımlarında adayların talep etmesi ile mezuniyet lise düzeyine düşürüldü ve askerlik şartı kaldırıldığı gibi yaş şartıda yükseltildi. Jandarma Özel Harekat alımlarına da eskiye oran ile daha fazla başvuru yapılmaktadır. Ancak adayların pek çoğu yaş ve terhis şartından dolayı başvuru yapamıyor.

Özellikle sosyal medya aracılığı ile yorum yapan kullanıcıların büyük bölümü Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesinde bulunan personel temin sayfasına girmekte ve Jandarma Özel Harekat için müracaat etmek istemektedir. Ancak 36 ay terhis ve 25 yaşını doldurmamış olmak şartlarından dolayı pek çok aday müracaat edememektedir. Jandarma Genel Komutanlığının yaş ve terhis şartını kaldırması ya da uygun seviyeye getirmesi beklenmekte olup adaylar gelecek ilanlarda bu sorunun düzeltilmesini beklemektedir. Change sitesinde ki kampanyayı imzalamak isteyen adaylar aşağıda ki linki takip edebilir.

https://goo.gl/m671tr

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 00:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
sedat
sedat - 5 yıl Önce

yaş sınırının 35 olmasını rıca edıyoruz bizde vatanımıza hizmet etmek istiyoruz

suat karaduman
suat karaduman - 5 yıl Önce

Yas sinirini kaldirsinlar ki bizde bas vuralim Hasan takilip da bas vurmak isteyen arkadaslar var lutfen kaldirin yas sinirini

Gökhan
Gökhan - 5 yıl Önce

Evet sayın Komutanlarımiz yaş sınırı en az 30 olmasi lazim her zaman olgun luk erdemlikdir

Uhur hamarat
Uhur hamarat - 5 yıl Önce

En azından 28 yaşında olsun bence en uygun yaş ortalaması hem genç hemde olgu tam ortasında ne yaptığını bilir çok genç ler çabuk hata ve olgun dusunemezler

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Askerlik yapiyor şartı kaldirilsin

Hasan taşdelen
Hasan taşdelen - 5 yıl Önce

Yok bizler devletimizi ve milletimizi yürekten bağlıyız lakın yüce büyük devletimiz bazen bunu bakmıyor . Bazı sınırlamalar koyarak sadece gün farkıyla bile bazen şartlar kaçsa bile bizleri almıyacak. Sadece şartlar tutuyor diye ya fötöcüler ya pkk lar kısacası saygı deger güvenlik kuvvetlerimizin arasına karışmış ve şuanda pusuya yatmış bir çok vatan haini terörisleri alıyor . Yapcak birşey yok devlet baba büyüktür herşeyin iyisini bilir demekten başka diyecek birşey yok.

Rıdvan
Rıdvan - 5 yıl Önce

Yaş şartının yerine eğitim ve yapılan uygulama sayısının yeterliliğine bakmalı

İhsan yıldırım
İhsan yıldırım - 5 yıl Önce

Yaş sınırını 28 yapsınlar