Jandarma Uzman Erbaş Alımı Aranan Şartlar Nedir?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere alımı yapılacak olan uzman erbaşlar için ilan süreci devam ediyor. Peki, JGK uzman erbaş alımı başvuru şartları neler olacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Aranan Şartlar Nedir?

Jandarma Genel Komutanlığı 13-30 Temmuz tarihleri arasında uzman erbaş alımları için başvuruları kabul ediyor. Toplam 2 bin 375 personelin istihdam edileceği Jandarma Genel Komutanlığı'nda, uzman erbaş alımı için bazı şartlar yer alacak ve bu şartları yerine getirmeyen kişiler uzman erbaşlığa alınmayacak. Peki uzman erbaşlığa başvuruda bulunmak için aranan şartlar neler?

İŞTE ARANAN ŞARTLAR

Uzman erbaşlığa başvurular 13 Temmuz tarihinde başladı ve 30 Temmuz saat 17.00'a kadar devam edecek. Jandarma Genel Komutanlığına 1.997'si Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS), 333'ü Lojistik, 15'i bot serdümeni ve 30'u dalış amiri branşlarında olmak üzere toplam 2.375 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) temin edilecek. Ön başvurular, www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacak. Başvuru şartları ise şu şekilde: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek olmak, lojistik branşı için en az orta okul diğer branşlar için en az lise veya dengi okullardan mezun olmak, 20 yaşından gün almış olmak, 27 yaşını bitirmemiş olmak, Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak, en az 164 cm en fazla 210 cm olmak, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, güvenlik soruşturması olumlu olmak, sicili uygun olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkum olmamak, Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2‟deki Nitelik Belgesinden 80 puan notu almış olmak, Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak, Konuşma özürü bulunmamak şartları aranan şartlar arasında bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
okan
okan - 4 yıl Önce

arkadaşlar bu asayiş değil herhalde
lojistik asayiş istiyom bana branş seç seçeneği çıkıyor ?
Lojistik Herhalde

Ahmetcan
Ahmetcan @okan - 4 yıl Önce

Bende yapamdim sertififa istyorr nasil olcak bu iss

Eyup mıcık
Eyup mıcık @okan - 4 yıl Önce

Anadolu lisesi mezunlari için asayiş alimi yapacaklarmi

Ersan yıldız
Ersan yıldız @okan - 4 yıl Önce

Telefondan baş vurabiliyomuyuz telefondan girdim zaman resim faln istiyor eğitim bilgileri nasıl olcak

mehmet
mehmet @okan - 4 yıl Önce

aynen okan lojistik alıyor asayiş yok daha

oguz
oguz - 4 yıl Önce

polis akademisinde ilişiğim kesildi bu sene bahsedilen asker okullarla ilişiği kesilmemiş olmak durumu için polis akademisi de sayılıyor mu askeri okuldan?

Yasin benli
Yasin benli - 4 yıl Önce

Ben lise mezunuyum da ast subaylig basvcurabilirmiyim yasim 22