Jandarma Terhis Şartsız Askeri Personel Alımı Tarihi Belli Oldu!

Jandarma Genel Komutanlığının terhis şartsız askeri personel alımı ne zaman yapılacak derken sonunda tarih belli oldu.

Jandarma Terhis Şartsız Askeri Personel Alımı Tarihi Belli Oldu!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bünyesinde bulunan ve İçişleri Bakanlığına bağlı olarak bilinen iç güvenlikten sorumlu Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için askeri personel alımları gerçekleştirmektedir.

Olağanüstü Hal durumundan dolayı çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile bilindiği üzere Jandarma Genel Komutanlığının uzman erbaş, uzman çavuş alımlarında aradığı askerlik şartı kaldırılmış ve yaş şartı da esnetilmişti. Ancak uzun süredir ilan yayımlanmadığı için adaylar meraklı bekleyişini sürdürmekteydi ve sonunda kamuoyuna duyuru yapıldı.

İLAN TARİHİ DUYURULDU!

Jandarma Genel Komutanlığı yeni aranacak olan şartlara göre ilan metinlerini ve duyurularını baştan sonra kadar tamamı ile değiştirdi ve ilanın ne zaman yayımlanacağını duyurdu.

Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Jandarma Asayiş askeri personel alımlarını 30 Ekim 2017 tarihi itibari ile yapacaktır. Adaylar başvurularını da 30 Ekim 2017 - 13 Kasım 2017 tarihleri arasında yapabilecek.

KAÇ KİŞİLİK ALIM YAPILACAK

Jandarma Genel Komutanlığı terhis şartsız askeri personel alımıyapacak. Peki kaç kişilik alım yapılacak? Buna göre ilgili komutanlığın sene sonuna kadar 3 bin kişilik personel alımı daha yapması beklenmekte olup bu alımda da en az binlere kişilik uzman erbaş ve uzman çavuşun alınması beleniyor.

DİĞER ASKERİ İLANLARI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes
Enes - 5 yıl Önce

Allah'ın izniyle Jandarma Uzman Çavuş ❤

Tarik köse
Tarik köse - 5 yıl Önce

Sabırsizlikla bekliyorumm

Furkan
Furkan - 5 yıl Önce

Orta okul mezunu bas vura biliyormu

gökhan
gökhan @Furkan - 5 yıl Önce

lise mezunu istiyor ortaokulun sadece lojistik destege basvuru yapabılıyor.

Onur
Onur - 5 yıl Önce

InsAllah ortaokul mezunlerinada hak cikar

halil
halil - 5 yıl Önce

Arkadaslar hemen galyana gelmeyin daha jandarma genel komutanliginin yapmis oldugu aciklama ve personel alim tablosu yok suanda ordan aciklama yapildiginda butun sartlar ortaya cikar ve basvurularinizi jandarma genel komutanligi personel alimi sayfasindan yapabilirsiniz herkesin hakkinda hayirlisi olsun insAllah

Gokhan
Gokhan - 5 yıl Önce

Jöh alimi demi bu

Hasan
Hasan - 5 yıl Önce

Başvurular nereden yapılacak, Cevaplarsanız sevinirim.

Nusret simsek
Nusret simsek - 5 yıl Önce

askerligini yapanlar icin terhis tarihi uzerinden 3 yıldan fazla gecmemis olmak sarti yok dimi