Jandarma Subay Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı için subay alımını ne zaman yapacak, subay alımı tarihleri belli oldu mu?

Jandarma Subay Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığında Türkiye geneli on binlerce subay personeline istihdam sağlamakta olup her sene açık olan kadroların doldurulması için yeni subay alımları yapılmaya devam edilmektedir. İçişleri Bakanı Süleyman Soyu 27 bin jandarma alımının yapılacağını geçtiğimiz gün duyurmuştu peki subay alımının ne zaman yapılacağı duyuruldu mu? Jandarma Genel Komutanlığı subay rütbesinde personel alımını ne zaman yapacak?

SUBAY ALIMI TARİHİ

Jandarma Genel Komutanlığı düzenli olarak her sene subay alımı yapmaktadır ve alım ilanını hazırlayarak kamuoyuna duyurmaktadır. Ancak 2019 yılı içerisinde subay alımının ne zaman yapılacağına dair net bir tarih duyurusu yapılmadı. Geçtiğimzi 2018 yılında subay alımı ilanı Şubat ayı civarlarında yayımlanmış ve lisans mezunu olan ya da lisans son sınıf öğrencisi olan adayların başvru yapmalarına imkan tanınmıştı. Bu sene Şubat ayının son haftasına girilmesine rağmen her hangi bir ilan yayımlanmadığı için adaylar subay alımının ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. Öyle ki Milli Savunma Bakanlığına bağlı kuvvet komutanlıklarının subay alımını Nisan 2019 tarihi içerisinde gerçekleştirmesi beklenmektedir. MSB bünyesindeki kuvvet komutanlıklarının alım yapacağı tarih civarında Jandarma Genel Komutanlığının da subay alımı yapması beklenmekte olup yine Mart ayında da ilan yayımlanma olasılığı mevcuttur.

JANDARMA ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 22:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bedirhan ERDOĞAN
Bedirhan ERDOĞAN - 3 yıl Önce

Son yıllarda sivil kaynaklardan sürekli subay alıp hem Türk Silahlı Kuvvetlerinin hem de ondan koparılan Jandarma Genel Komutanlığının yapısını sulandırıyorsunuz. Subay Harp Okulunda yetişir.Lütfen subaylığı hafife almayın.