Jandarma Özel Harekat JÖH ve Asayiş Emniyet Jandarma Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat JÖH ve Jandarma Asayiş Emniyet sınıfı için askeri personel alımı ne zaman yapılacak, tarih nedir?

Jandarma Özel Harekat JÖH ve Asayiş Emniyet Jandarma Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı 2018 yılında sadace subay ve astsubay rütbeleri için askeri personel alımı ilanı yayımladı öte yandan halen uzman erbaş rütbeli sınıflar için alım ilanı yayımlamadı. Bu sene 20 bin - 30 bin arasında Jandarma alımı yapılması bekleniyor fakat merak ile beklenen ilanlar kamuoyuna duyurulmadı.

Buna göre İşin Olsa ekibimize Jandarma Özel Harekat JÖH ve Jandarma Asayiş Emniyet sınıfları için alımın olup olmayacağına ilişkin neredeyse her gün sık sık sorular gelmeye devam ediyor. Peki Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı ilanı ne zaman yayımlanacak?

JÖH ve ASAYİŞ ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile Jandarma Özel Harekat JÖH ve Jandarma Asayiş Emniyet sınıfları için askeri personel alımlarının hangi tarihte olacağını henüz duyurmadı. Yani resmi olarak alımların şu tarihlerde yapılmasının beklendiğine yönelik bir açıklama yapılamıyor fakat yakın zamanda ilanların yayımlanması ve ardı arkası kesilmeden yeni ilanların gelmesi bekleniyor.

Öyle ki dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yıllık olarak 25 bin 30 bin aralığında jandarma alımı yapacaklarını da müjdelemişti. Bu sene içerisinde de en az 20 bin kişilik alımın yapılması ön görüldüğünden dolayı kamuoyuna personel temin duyurusu üzerinden yeni ilanların yayımlanacağı tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 19:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolgahan
Tolgahan - 3 yıl Önce

Başvuru yaptık Aralık'ta Eylül de cagriyor

selim
selim - 3 yıl Önce

Askerlik sarti varmi

Ahmet karakulak
Ahmet karakulak - 3 yıl Önce

Kardeşim biz yaptık başvuru her şeyi gönderdik 6 ay oldu daha çagıracaklar

Asker
Asker - 3 yıl Önce

Yeni başvuruların bir anönce başlamasını temenni ediyoruz.
İnşAllah seçimlerden sonra güzel haberler almak umuduyla..

selçuk
selçuk - 3 yıl Önce

mart dediniz yok mayıs geçti haziran oldu daha ne kadarr bekliycez

Duran ekici
Duran ekici - 3 yıl Önce

Ya bu nedir ya mart ayında diye yayımlama yaptılar sene bitecek biz daha bekliyoruz askerliğimi yapmadım kasımda askerim ya yeter artık sabrımız kalmadı şu alımlar başlasın artık lütfen ya

hasan
hasan - 3 yıl Önce

keşke jandarma sahil güvenlik bekçilik pomem pöh jöh zabıta itfaiye uzman çavuş er onbaşı mit tümünde 30 yaşını bitirmemiş olmamak ibaresi olsa, başvuru tarihinin son günü itibariyle , :(((((((((((( kpss askerlik vs eyvAllahta

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Boy ve yaş şartı üzerinde durulması gereken konular