Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımı Askerlik Şartı Kalktı! Yaş Şartı Esnetildi!

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımında askerlik terhisi şartı kaldırıldı ve yaş şartı esnetildi. Bilmeyen adaylar için konuyu detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımı Askerlik Şartı Kalktı! Yaş Şartı Esnetildi!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdüren ve şehir içi operasyonları başarılı bir şekilde yürütmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonlara göre sivil memur ve askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. İlanlar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanmakta olup kamuoyuna resmi internet sitesinde yer alan personel temin bölümünden duyurulmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz haftalarda yayımlanan duyuru ile askerlik şartının kaldırıldığı ve yaş şartının esnetildiği belirtilmişti. Peki detaylar nedir? İşin Olsa ekibine çok fazla rağbet geldiği için yeniden açıklıyoruz.

TERHİS ŞARTI KALKTI YAŞ ŞARTI ESNEDİ

Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımında terhis şartı kalktı. Bundan önce adayın askerliğini yapıyor olması ya da yapmış ve üzerinden 3 seneden fazla geçmemiş olması gerekmekteydi. Ancak artık askerlik şartı aranmıyor. Yaş şartı olarak ise 25 yaşının doldurmamış olmak şartı bulunurken bu şartta 27'ye yükseltildi.

GENEL SORUNLAR

1-) Halen Askerlik Şartı Aranıyor?

İşin Olsa ekibimize halen askerlik şartı arandığını belirten adaylar bulunmaktadır. Askerlik şartı JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI alımlarında kaldırıldı. Diğer kuvvet komutalıklarında askerlik şartı aranıyor.

2-) Yaş Şartı Ben Başvurabilir Miyim?

Çok sayıda kişi ben başvurabilir miyim şeklinde dönüşler yapmaktadır. İlanlarda belirtildiği gibi İşin Olsa olarak bizlerde ilan da tarih aralığı veriyoruz. Doğum tarihinizin o aralık ta olması gerekiyor. Örneğin en son alımda 02 Ocak 1990 [dahil]  - 01 Ocak 1998 [dahil] olarak yaş şartı arandı.

ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
NURETTİN
NURETTİN - 5 yıl Önce

Yaşı en az 35 e yükseltelim en azından zamanında yenilmiş gasp edilmiş haklarımızı geri alma şansımız olur lütfen artık bizede kulak verin ben ve benim gibi bir sürü vatan millet sevdalısı gençlerin hakları zamanında torpille yendi saygılarımla

Fatih Şahin
Fatih Şahin - 5 yıl Önce

Merhaba benim başvurum onaylandi fakat aşırı yoğunluk nedeniyle bir sonraki alimlaea ertelendi tahmini sure nedir arkadaşlar

kubilay
kubilay @Fatih Şahin - 4 yıl Önce

lütfen yardım edin üniversite 2. sınf öğrenisiyim nereye başvurmam gerekiyor yaşım 25 mezun olcam 1 ay sonra

Cemil Şahbaz
Cemil Şahbaz - 5 yıl Önce

Yine başladın yeni haber gibi paylaşım yapmaya admin..

Cicek
Cicek - 5 yıl Önce

Keşke bayan Alimi da olsa niye bayan jöh alımı olmuyo.

Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

Lütfen bayan alımı da yapın önlisans mezunuyum bayanlar neden tercih edilmiyor.

Yunus
Yunus - 5 yıl Önce

Ya sınırı 35 olsun

Fatih
Fatih - 5 yıl Önce

Merhaba benim başvurum onaylandi fakat aşırı yoğunluk nedeniyle bir sonraki alimlaea ertelendi tahmini sure nedir arkadaşlar

recp
recp - 5 yıl Önce

o kadar baktım hicbiyerde basvuru formu yok milleti bosa umutlandırmayın