Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımı Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alıyor ?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından eş zamanlı olarak yapılan uzman erbaş alımlarının ardından, adayların düşündüğü kısım ise binlerce genç taraftardan kimlerin uzman erbaş olabileceği kimler ne kadar maaş alacağı soruları araştırılıyor. Detayları sizler için derleyerek haberimize yansıttık.

Jandarma Genel Komutanlığı 2018 Uzman Erbaş Alımı Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alıyor ?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından farklı kuvvet komutanlıkları bünyesinde çeşitli ilanlar yayımlanarak farklı bölümlere uzman erbaş alımları yapılmaktadır. Uzman erbaş alımlarının yapılmasının ardından binlerce genç tarafından akıllara alımlar sırasında bünyeye katıllan adaylardan kimler uzman erbaş olabileceği ve alacakları maaşları merak etmeye başladılar. Uzman erbaşların ne kadar maaş aldıklarını İşin Olsa ekibi olarak araştırarak sizlere sunuyoruz. 

UZMAN ERBAŞ OLABİLME ŞARTLARI

Türkiye vatandaşı olup da birçok aday uzman erbaş olabilme ihtimaliye yaşamaktadır. Yasalar ve şartlar gereği uzman erbaş olabilme şartları şu şekildedir; " T.C. vatandaşı olmak, yaş şartı istenmesi, eğitim seviyesi, sağlık raporunun temiz olması, boy kilo şartlarını yerine getiren adaylar uzman erbaş olabilecekler. Bu şartları sağlayacak her aday uzman erbaş olabilmesi için Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde eğitim alabileceklerdir. Bu eğitimden fire almadan komutanlarının onayı ile başarılı bir şekilde geçen her aday uzman erbaş olabileceklerdir. 

UZMAN ERBAŞLARIN ALMIŞ OLDUKLARI ÜCRETLER

Birçok uzman erbaş olmak isteyen adaylar acaba Kuvvet Komutanlıklarına girdikten sonra Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ne kadar maaşa tabi tutulacağı merak edilmektedir. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından düzenlenen maaş durumlarına göre uzman erbaş olarak görev yapan kişiler medeni durumuna, çocuğu olup olmamasına göre değişmektedir. 2018 yılına göre uzman erbaş maaşları 3 bin ile 4 bin 500 TL arasında ücretler değişmekte olduğu açıklanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 14:25

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan karaca
Özkan karaca - 12 ay Önce

Engelli alımı varmı varsa nerden başvururuz