Jandarma Astsubay Alımı KPSS Puan Şartı Aranıyor Mu?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan duyuru ile astsubay alımı yapılacak peki KPSS puan şartı aranıyor mı aranıyorsa baraj puanı kaç olacak?

Jandarma Astsubay Alımı KPSS Puan Şartı Aranıyor Mu?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı her sene düzenli olarak astsubay rütbesi için askeri personel alımı gerçekleştirmektedir. İşin Olsa ekibi olarak dün astsubay alımı ilanları ne zaman yapılacak adında haber yapmamızın ardından birkaç saat sonrasında Jandarma Genel Komutanlığından kamuoyuna duyuru yapıldı ve astsubay alımı ilanı yayımlandı. Tam olarak kılavuz yayımlanmadı ancak adayların ön bilgi sahibi olabilmesi için 2 sayfalık bir duyuru yapıldı. Peki Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımında KPSS puan şartı aranacak mı? KPSS baraj puanı nedir?

ASTSUBAY KPSS ŞARTI

Jandarma Genel Komutanlığı bundan önceki alımlarında astsubaylık için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS baraj puanı aramaktadır. Diğer ilanlara bakıldığında ön lisans mezunu adayların KPSS P93 puan türünden 60 ile üzeri ve lisans mezunu adayların ise KPSS P3 puan türünden 60 ile üzeri puan alması gerektiği açıklanmaktaydı. Fakat gece saatlerinde yayımlanan astsubay alımı ilanında kaç KPSS puanı aranacağı ya da KPSS şartının aranıp aranmayacağına dair resmi bir bilgi yayımlanmadı. Başvurular 25 Şubat tarihinde başlayacağı için önümüzdeki saatler içerisinde Devlet Personel Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ya da Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından resmi kılavuzun yayımlanması ve KPSS şartının aranıp aranmayacağı ya da aranıyorsa barajın kaç olduğunun öğrenilmesi beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE