Jandarma Askeri Personel Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Yükseltildi

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında aranmakta olan askerlik terhisi şartı tamamen kaldırıldı. Yaş şartı ise şimdilik biraz daha esnetilmiş yükseltilmiş oldu.

Jandarma Askeri Personel Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Yükseltildi

Jandarma Genel Komutanlığı bilindiği üzere her sene binlerce askeri personel alımları gerçekleştirmektedir. Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımları genel kurum tarafından hazırlanmakta ve resmi internet sitesi üzerinde yer alan personel temin bölümü aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan ilanlarda genel olarak askerlik terhisi şartı aranmakta ve yaş şartı da istenmekteydi. Merak ile beklenen duyuru geçtiğimiz günlerde yapıldı ve askerlik terhisi şartının kaldırıldığı belirtildi. Yaş şartı da bir miktar daha artırılmış oldu.

YENİ ŞARTLAR AÇIKLANDI

  • 3 Yıl Terhis Şartı Kaldırıldı

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında adayın askerliğine devam ediyor olması ya da terhis olması şartı bulunmaktaydı. Askerliğini devam ettiren adayların belirlenmiş tarihe kadar terhis olması mecburiyeti ve terhis olanlarında en fazla 36 ay önce terhis olması gerekmekteydi. Sonunda askerlik şartı tamamen kalktı.

  • 25 Yaşını Doldurmamış Olmak Şartı Esnetildi

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında adayların 25 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktaydı. Bu şart pek çok aday tarafından istenmemekte ve kaldırılması gerekir olarak yorumlanıyordu. Sonunda müjdeli haber geldi ve yaş şartı 25'den 27'ye yükseltildi. İlerleyen dönemlerde kademeli olarak daha da artırılabilir.

Yukarıda hangi şartların kaldırıldığı belirtilmiş olup bundan sonra ki askeri personel uzman erbaş çavuş, asayiş ve Jandarma Özel Harekat Komandosu alımları buna göre yapılacaktır.

ASKERİ PERSONEL ALIM İLANLARINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmud
mahmud - 2 yıl Önce

30 yaşına gelmiş boş beleş adam dolu ülke. sen o yaştan sonra bu hareketli, aktif birimlere ne fayda sağlayıp adapte olabileceksin? özel harekat timleri 20 ile maksimum 30 yaş arasında olmalı. zaten hepsini geçtim 30 yaşına kadar bi baltaya sap olamamış herkese ekmek kapısı olmuş buralar, yazık.

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

4 nisan 1992 doğumlu bayanım neden bayan alımı yok lütfen bize de açın bir yer

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Polislik te nasıl 30 yaş ise uzman cvs olmada da olsun yaptitiz bir güzellik tam yapın

ilmettin karali
ilmettin karali - 2 yıl Önce

Selam ey devlet büyükleri niye hala bu yaş şartı var. 25 ti 27 oldu diyorsunuz. Ben 33 yaşındayım askerliğini ağrı da yaptı seferberlik verdiler ama bir askeri olarak ne jandarma ne de bir uzmana gidemiyorum neymiş yaş arkadaş bu gençler askerliğini nerde yapmış spor ve nisanci mi bunlar ben zma kule nisancisiydim. Onbaşı idim ben geliyim

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

Direk 32 yapın kurtulun kademeli yükseltme nedir.

Muhammed
Muhammed - 2 yıl Önce

Başvuruyu nerden yapıyoruz onunda bilgisini verseydiniz bütün sitelere baktım başvuru için askeriyenin resmi sitesinde baktım askerlik şartı istiyor

Yakup
Yakup - 2 yıl Önce

Nerden başvurabiliyoruz bi yardimci olsaniz

Muhammed demir
Muhammed demir - 2 yıl Önce

Başvuruyu nerden yapıyoruz onunda bilgisini verseydiniz bütün sitelere baktım başvuru için askeriyenin resmi sitesinde baktım askerlik şartı istiyor