Jandarma Askeri Personel Alımında Terhis Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Yükseltildi!

Jandarma Genel Komutanlığının uzman erbaş çavuş rütbesi için askeri personel alımlarında aranan terhis şartı kaldırılarak, yaş şartı yükseltildi.

Jandarma Askeri Personel Alımında Terhis Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Yükseltildi!

Ülkemizin iç güvenliği konusunda önemli başarıları bulunan ve her gün Türkiye'nin dört bir yanında operasyonlarına devam eden Jandarma Genel Komutanlığı açık askeri personel pozisyonları için personel temin bölümünden ilanlar yayımlayarak buradan personel alımları gerçekleştirmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımlarında terhis şartı ve yaş şartı aranmaktaydı. Buna göre aranmakta olan terhis şartı kaldırıldı ve 25 yaşını doldurmamış olmak yaş şartı da 27'ye yükseltildi. Peki şimdi detaylar neler olacak.

ŞARTLARDA NELER DEĞİŞTİ

  • 3 Yıl Terhis Şartı

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında adayın askerliğine devam ediyor olması ya da terhis olup üzerinden 3 yıldan fazla sürenin geçmemesini aramaktaydı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameler ile Askerlik şartı kaldırıldı. Yani artık adaylar askere gitmeden de Jandarma Genel Komutanlığına başvuru yapabilecek.

  • 25 Yaşını Doldurmamış Olmak

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında adayların 25 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktaydı. Yeni alımlarda adayın maksimum 1 Ocak 1992 doğumlu olması gerekiyordu. Yaş şartının esnetilmesi taleplerinin artması ile KHK kararı yayımlandı ve yaş şartı 2 yıl daha uzatılarak 25 yaşını doldurmamış olmaktan 27 yaşa yükseltilmiş oldu. Tabi halen pek çok aday yaş şartının kaldırılmasını talep etmektedir.

TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 23:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet Çelik
Samet Çelik - 3 yıl Önce

Uzman Çavuş 27 ye yükseltildiğine göre astsubay alımlarında 27 olan yaş şartı 30a yükseltilmeli

serkan
serkan - 3 yıl Önce

arkadaşlar ilanda 27 yaşını bitirmemiş yazıyordu ,doldurmamış ne demek ben 2018 29 martta 28 girecem başvuramazmıyım

reis
reis - 3 yıl Önce

gerçek mi bu haber ya çok şükür peki alım ne zaman olacak ilan nerede yayınlandı bilgi rica edeiyorum

TANER
TANER - 3 yıl Önce

Niye 28/29 değilde niye 27 oldu biz bu vatanın evladı değilmiyiz bizde hak ediyoruz vatani görevimizide en iyi şekilde yaptık bizimde hakkımız. uzman olmak asker olmak seve seve yaptım askerliğimi . halda yapmak istiyorum.

SAMET
SAMET - 3 yıl Önce

UZMAN ÇAVUŞ YAŞI YÜKSELTİLİRKEN OTAMATİK OLARAK ASTSUBAY OLMA YAŞI DA YÜKSELTİLMELİDİR. BUNUN İÇİN BİR DÜZENLEME GEREKMEKTEDİR.

İstanbul
İstanbul - 3 yıl Önce

Terhisinin uzerinden 3 yıl gecmis şartı kaldırıldı mı tam olarak

Jöh Gökhan
Jöh Gökhan - 3 yıl Önce

Komutanım Yerin Ve Mekanın Önemi Yok 19 Yasindayim Lise Mezunuyum

can
can - 3 yıl Önce

çok güzel haber