Jandarma Alımları Hangi Branşlar için Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile birlikte 25 bin jandarma göreve alınacağını açıkladı. Yapılan açıklama birçok adayı sevindirirken bu alımların hangi branşlara olacağı tartışma yarattı. Detaylar haberimizde...

Jandarma Alımları Hangi Branşlar için Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklama ile Jandarma olmak isten birçok kişiyi sevindirmişti. Yaptığı açıklmasında yaklaşık olarak 25 bin jandarmanın alınacağını ifade eden Soylu, alımların yapılacağı zaman Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde sınav mülakatları şeklinde yapılarak adayların Jandarma olabilmek için çaba göstereceğini belirtti. 

JANDARMA ALIMLARINI ARTTIRARAK 25 BİN ALIM YAPACAĞIZ

Süleyman Soylu, yapmış olduğu basın açıklmasıyla birlikte pek çok soru işaretlerini cevaplamış oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Eylül ayında olduklarını belirterek önümüzdeki 6 aylık süreç içeriisnde 16 bin 500 polis memuru alacaklarını ifade etti. 2021 senesine kadar Jandarma bölüklerinin hepisini profesyonel hale getireceklerini ifade eden Süleyman Soylu 2 senedir toplamda 42 bin 174 uzman jandarma alarak, profesyonel olma yolunda ki çalışmalarımızı tamamlayacağız. Sahil güvenlik alımlarında da geçen yıl 650'ye yakın personel alımları yapıtık. Mahalle bekçisi alımlarını ise 3 bin 520'yken iki senede 18 bin 500 kişi yaptık. Şimdi ise 7 bin personel alım ilanını verdik, 10 bin kadro daha alacaklarını, ifade etti.

Süleyman Soylu tarafından yapılan bu açıklamadan çıkarılan sonuç, jandarma alımlarında 25 bin sayıya kadar çıkarak jandarma birliklerini profesyonelleştirme yolunda gideceklerini söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan tuncil
Erhan tuncil - 2 yıl Önce

Sayın bakanım benim yaşım ocak itibariyle bitiyor lütfen alımları hızlandırın 1991 doğumluyum benim son şansım lütfen benim gibi birçok vatandaş var son şansımız

Erhan açıkgöz
Erhan açıkgöz - 2 yıl Önce

Alımlar ne zamn olucak ve sartlar nelerdir

Semih
Semih - 2 yıl Önce

Lojistik alım arttırılsın bence ilk okullara şans salansın

Bilal karakus
Bilal karakus - 2 yıl Önce

Jandarma ilkögretim mezynu alimi

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Egitime gidemeyen binlerce adam varken nasil alim olacak

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Bu askerlik şartı olmasaydı çok iyi olurdu

Ali küçük
Ali küçük - 2 yıl Önce

Jandarma yeni alım ne zaman olur peki

Recep
Recep - 2 yıl Önce

Hani 5000 güvenlik korucusu alınacaktı .Şimdiye kadar boşunamı bekledik