Jandarma Alımda Askerlik Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Esnetildi!

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş askeri personel alımlarında askerlik şartı kaldırıldı ve yaş şartı da 27'ye yükseltildi.

Jandarma Alımda Askerlik Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Esnetildi!

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş çavuş askeri personel alımlarında bilindiği üzere askerlik şarı yer almaktaydı. Askerliğini tamamlayan adayların terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla geçmemiş olması gerekmekteydi. Yine adayın 25 yaşından fazla olmaması aranıyordu.

Bugün 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelere ilişkin resmi gazetede önemli bir ilan paylaşıldı. 2 yeni ilçe kurulduğu ve buralara 400'den fazla personel alımı yapılacağı açıklandı, kurumlara kadrolar ihdas edildi, önlisans mezunlarına POMEM kapısı açıldı ve Jandarma alımlarında da kaldırılsın istenen şartlar sonunda kaldırıldı.

YENİ ŞARTLAR DUYURULDU

Resmi gazetede yayımlanan duyuruya göre bundan sonra Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı ilanlarında yer alan askere gitmiş olmak, terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla geçmemiş olmak şartı kaldırıldı. Yne 25 yaşını tamamlamış olmak şartı esnetilerek yaş şartı 27'ye yükseltildi.

Artık 27 yaşında olan ve muvazzaf askerlik görevini yerine getirmemiş adaylar dahi Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımına müracaat edebilecektir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ilanlarında da askerlik şartı kaldırıldı mı, yaş şartı mı esnetildi mi soruları geliyor ancan KHK'da sadece Jandarma Genel Komutanlığı için düzenleme yapılmıştır. Bilindiği üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımlarında KPSS şartı aranıyor.

TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muammer
Muammer - 3 yıl Önce

Ülkemizde bizde askeri yada polis olmak istiyoruz benim yasim 32 ve hep 30 yaş altı aranmakta ve herkes eminim benim gibi düşünen birçok insanımız vardır umarım bu yaş sorununu yardımcı olursunuz

nurerttin
nurerttin - 3 yıl Önce

yaş şartını 35 e çeksek bizde vatanımıza hizmet etmek istiyoruz 35 çokta geç sayılmaz saygılarla

yaş 35
yaş 35 - 3 yıl Önce

yaş 35 olmalı

Gaffar
Gaffar - 3 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olmalı. Bu iş için tek aranacak şart vatanseverlik olmalı. 30 yaşına kadar herkes başvuru yapsın, fiziki yeterliliği olan alınsın.
Pomem ve PÖH için de KPSS 50, yaş 30 olsun sürekli değişen şartlardan dolayı mağdur oluyoruz. Yetkililer artık kulak versin bu milletine.

30olsun yassiniri uzmanlikta tayyip basssskaaan
30olsun yassiniri uzmanlikta tayyip basssskaaan - 3 yıl Önce

30olsun yassiniri uzmanlikta tayyip 55

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Yaş şartını çok esnetmişiniz niye bu kadar zahmet edip 27 yaptınız ki. Demek ki bu memlekette herşey karşılıklı yaşın 27 den fazla olunca uzman olamıyorsun, kps puanında ne kadar yüksek olursa olsun torpilin olmadan bi işe yaramıyorsun iyi madem bu iktidar sahipleri için çok fazla oy kullanmışız farklı yerlerde arayışımızı sürdürelim. Yaş 30 olsa eksilmezsiniz bu dakikadan sonra ak parti ye oy yok

abdullah
abdullah - 3 yıl Önce

süper olmuş :)

İzzettin
İzzettin - 3 yıl Önce

Hiç yapmasalar daha iyi otuz yapsınlar yasi