Jandarma 2019 Subay ve Astsubay Kaç Kişi Alınacak?

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı içerisinde kaç subay ve kaç astsubay alımı yapacak? Subay ve astsubay alımı rakamları duyuruldu mu?

Jandarma 2019 Subay ve Astsubay Kaç Kişi Alınacak?

İçişleri Bakanlığ Jandarma Genel Komutanlığı her sene olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de subay ve astsubay rütbeleri için askeri personel alımı gerçekleştirecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruda Jandarma Genel Komutanlığının bu senenin sonuna kadar toplam 27 bin askeri personel alımı yapacağı duyuruldu. Ancak subay rütbesi, astsubay rütbesi ve uzman erbaş rütbesi için kaç askeri personel alımı yapılacağı tek tek duyurulmadı. Peki resmi veriler ile Jandarmanın subay ve astsubay alımında kaç kişi alım yapılacağı belirtildi mi?

KAÇ SUBAY ve ASTSUBAY ALINACAK?

Jandarma Genel Komutanlığından ya da İçişleri Bakanlığından 2019 yılı için kaç subay ve kaç astsubay alımı yapılacağı belirtilmedi. Ancak geçtiğimiz senenin verilerine bakıldığında ortalama 4 bin civarı subay ile astsubay alımı yapıldığı bilinmektedir. Bu sebepten dolayı 2019 yılında da subay ile astsubay rütbesi için ortlama 4 bin kişilik kadronun ayılacağı ve kalan 23 bin kişilik kadronun da uzman erbaş (uzman çavuş) rütbesi için ayrılacağı tahmin edilmektedir. Tabi Jandarma Genel Komutanlığı İçişleri Bakanlığına bağlandığından dolayı Türkiye'nin dört bir yanında yeni bir yapılanma oluşturulmaktadır. Bu sebepten dolayı bu sene ihtiyaçlar fazla olabilir ve geçtiğimiz senelere göre 2019 yılında subay ile astsubay alımı daha fazla yapılabilir. Ancak tam olarak yapılandırmalar kesinleştirilmediği için bu sene nasıl bir yol izleneceğine yönelik ön görüş yapılamamaktadır.

SUBAY ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

ASTSUBAY ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

JANDARMA ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 22:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir
Kadir - 3 yıl Önce

Kpss önlisans puanım 59.63 basvura yapamıyorum kahretsin lanet olsun böyle sisteme