Jandarma 2019 Kaç Uzman Erbaş Alımı Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılında kaç uzman erbaş (uzman çavuş) alımı yapacak?

Jandarma 2019 Kaç Uzman Erbaş Alımı Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Türkiye'nin 81 ilinde ve sınır ötesi operasyonlar da faaliyet göstermekte olan Jandarma Genel Komutanlığı her sene on binlerce uzman erbaş yani uzman çavuş alımı gerçekleştirmektedir. Jandarma da profesyonelleşme resmi olarak başladığından dolayı uzman erbaş alımlarına da hız verildi ve sınıflar da bazı düzenlemeler yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından geçtiğimiz gün yapılan duyuru da 2019 yılı sonuna kadar toplam 27 bin jandarma askeri personel alımı yapılacağı belirtildi. Ancak hangi rütbe için kaç kişilik alımın yapılacağına dair net bir bilgi verilmedi.

ALINACAK UZMAN ÇAVUŞ SAYISI NEDİR

Jandarma Genel Komutanlığı 27 bin askeri personel alımı yapacak. Ancak adayların merak ile beklediği rütbelere göre askeri personel alımı dağılımı henüz yayımlanmadı. İşin Olsa ekibi olarak yaptığımız tahminlere göre alımların ortalama 4 bin kişilik bölümünün subay ile astsubay rütbesi için ayrılacağı kalan 22 bin, 23 bin kişilik kısmın ise uzman erbaş rütbesi için kullanılacağını düşünmekteyiz. Tabi Jandarma Genel Komutanlığı İçişleri Bakanlığına bağlandığı için yenni bir yapılandırma gerçekleştirilmektedir ve bu sebepten dolayı 2019 yılında astsubay ile subay alımında artış olabilir. Ancak yine de uzman erbaş rütbesi için en az 20 bin kişilik kadronun ayrılması ön görülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 22:38

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner
Soner - 2 yıl Önce

1 yıl olacak artık alınsın be

SONER
SONER - 2 yıl Önce

GEREK YOK LÜTFEN ALIM YAPMAYIN 1.5 SENEDİR EŞŞEK YERİNE KOYULDUK BU SATTEN SONRA DA EŞŞEK OLMAYA DEVAM.LÜTFEN SİZDEN RİCAMIZ JANDARMA UZMAN ALIMI YAPMASIN BU SAATTEN SONRA HEVES BIRAKMADINIZ !

Ali
Ali - 2 yıl Önce

HER YIL AYNI ŞEY OLUYOR Milli Savunma Bakanlığı her yıl uzman erbaş alımı ilanı yayımlıyor ve başvuru için yeterli sayı tamamlandığında son başvuru tarihi beklenmeden başvuru ekranı kapatılıyor. Uzman onbaşı ve uzman erbaş alımı için de aynısı yapıldı ve yeterli başvurunun alınmasının ardından başvuru ekranı kapatıldı.

Alpaslan
Alpaslan - 2 yıl Önce

Jandarma asayiş uzman erbaş başvurusu bian evel baslasin artik sayin bakanim beklemedeyiz ARZ ederim lsaygilarimizla..

gökhan
gökhan - 2 yıl Önce

Uzman çavuşluk yaş sınırı 30 olmasını istiyoruz kuruculuktan uzman lığa

seckin
seckin - 2 yıl Önce

yas siniri esnetilsin magduriyet giderilsin

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Ben orta okulmevzunuyum yinede baş vura bilirmiyjm

Yasin
Yasin - 2 yıl Önce

Lise mezunu ozel harekat alınsın kpss siz