Jandarma 2019-1 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzunda Değişiklik Yapıldı! Güncel Kılavuz

Jandarma genel Komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş ( Komando ve Asayiş ) alımları için başvuru kılavuzunda değişiklik yapıldı. Yapılan Değişilik yaş niteliğinde oldu ve detayları aktarıyoruz.

Jandarma 2019-1 Uzman Erbaş Alımı Kılavuzunda Değişiklik Yapıldı! Güncel Kılavuz

Bilindiği üzere Jandarma genel Komutanlığı bünyesine 22 bin kişilik boşluk ile 2019-1 kapsamında Uzman erbaş alımı yapılyır. Başvuruşar 19 Mart 2019 tarihi ile başladı. Ancak Resmi gazetede yayımlanmış olan kılavuza göre Jandarma genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz günlerd eyayımlanan başvuru kılavuzunda değişiklikler olduğu meydana çıktı. 

YAŞ ŞARTINDA ESNETİLME YAPILDI!

Önceki Kılavuza göre adaylardan yaş kriteri olarak, Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 1999 (dahil) - 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar] diye bir nitelik vardı. 

BAŞVURU KILAVUZU GÜNCELLENDİ!

jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılmış olan son duyuruya göre yani en gümncel başvuru kılavuzuna göre  Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 2000 (dahil) - 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]

Kısacası jandarmanın yapmış olduğu yaş kriterindeki detayı aktaracak olursak önceden 1999 lular başvuru yapıyorken şimdi 2000 doğumlular başvuru yapabiliyor.

Jandarma Gene lKomutanlığı tarafından yapılmış olan son dakika duyurusu ile başvuru kılavuzu güncellenmiş olup güncel kılavuza aşağıda ulaşabilirsiniz. Ayrıca İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek yapılacak diğer değişiklerden anında haberdar olabilirsiniz.

GÜNCEL BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 23:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Yaş şartını 30 yapın bune ya millet işsiz siz bebeleri asker diye alıyorsunuz. Ergenlik çağı bitişi bile yeni düzenlemede 25 olarak denildi.

sezer onur bilgin
sezer onur bilgin - 4 yıl Önce

bence bir cok seyi esnetmeleri gerekiyor egitimden yasa hele o sacma askerliginden sinraki yillar felan devlet bu iste eğitimi subaylara isteyin

Hakkı
Hakkı - 4 yıl Önce

Bir iyilik yapacaksaniz yas sarti i 1991 den sonra yapin bekletimiz bu o kadar insan bu ilani bekledik yeter artik hep nasip deil diye diye bekledik bu sefer bari bi iyilik yapin

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Askerliğini yapmış olanlar için 5 yıl olan sürenin uzatılması birçok aday için umut olur bende bekliyordum ama olmuyor....