İYİ Parti Lideri Akşener' den FLAŞ Beka Açıklaması: "Altınızdaki Uçağı Satın"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından yapılan açıklamada, gündemin önemli seçim başlıklarından olan beka konusuna yönelik flaş ifadeler kullanıldı. Tank fabrikasının satılmasıyla alakalı olarak yapılan bu açıklamaların tüm detaylarına haberimizde yer verdik...

İYİ Parti Lideri Akşener' den FLAŞ Beka Açıklaması: "Altınızdaki Uçağı Satın"

İYİ Parti Lideri Meral Akşener tarafından yapılan açıklamada Erdoğan' a seslenilerek; gündemdeki beka konularına ilişkin ifadeler kullanıldı. Ülkede beka sorunu olduğunu ifade edenlerin problemlerin çözümü için sorumluluk almaktan kaçmaması, kılıf uydurmaması gerektiği yönünde konuşan Meral Akşener; tank fabrikasının satılmasına da tepki gösterdi. Millet için bunun satılmasından vazgeçilmesi, gerekirse Erdoğan' ın uçağını satması gerektiği ifadelerini kullandı. Açıklamasında " Beka meselesi olan bir ülkede, kirli ittifaklara kılıf uydurmak yerine, seferberlik ilan edilir. Beka meselesi olan bir ülkenin tank fabrikası yabancılara satılmaz. Böyle afaki konuşmalar işe yaramaz. Buyrun buradan çağrı yapıyorum, madem beka meselemiz var, öncelikle milli savunma sanayimizi muhafaza edelim. Adapazarı'ndaki tank fabrikasını yabancılara satmayın. O fabrikayı millet kendi imkanlarıyla kurdu. Gelin, altınızdaki o lüks uçağı satın. 500 milyon dolar oradan gelsin. Kampanya başlatın, biz de millet olarak üstünü tamamlayıp, size o parayı verelim. Stratejik fabrikamız milletin malı olmaya devam etsin. Bu beka konusunda atılmış somut bir adım olur. " şeklinde konuştu.

BİZ MİLLET OLARAK ÜSTÜNÜ TAMAMLAYALIM

Beka sorunu olduğunu ifade eden bir Cumhurbaşkanının, sorumluluk almaktan kaçmaması gerektiğine değinerek, uçağını satıp kalan parayı milletten bekleyebilmesi gerektiğini ifade eden Meral Akşener, halkın bekası ve kazancı için bu fabrikayı satmaktan vazgeçilmesi gerektiğine yer verdi. Açıklamasında Milli savunma sanayisinin muhafaza edilmesinin önemli olduğuna değinen Meral Akşener, Adapazarı' ndaki tank fabrikasının milletin imkanlarıyla kurulduğuna ve beka konusunda atılması gereken somut adımlara ilişkin söylemlerde bulundu. Ayrıca seçim dönemlerinde siyasetin dilinin zaman zaman sertleştiğini ifade eden Akşener, seçim sürecinde böyle durumların yaşanabildiğini hatırlattı.

YORUM EKLE