İYİ Parti'den Seçim ve Hükümet İşbirliği Açıklaması

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray yapmış olduğu açıklamada İYİ Parti Milletvekili Yokuş'un MHP ile olumsuzluk yaşarsa elimizi taşın altına koyarız, açıklamasını değerlendirdi. Peki Çırak açıklamalarında neler söyledi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

İYİ Parti'den Seçim ve Hükümet İşbirliği Açıklaması

İYİ Parti'den AK Partiye yönelik geçtiğimiz günlerde bir açıklama gelmişti. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından yapılan açıklamalarda, AK Parti'nin Milliyetçi Hareket Partisi ile olumsuzluk yaşaması halinde İYİ Parti'nin sorumluluk üstlenebileceğini söylemişti. Çıray bu açıklamaları değerlendirdi. Peki Çıray değerlendirmesinde neler söyledi?

AYTUN ÇIRAY'IN AÇIKLAMALARI

Partisinde gazetecilerin açıklamasını değerlendiren Aytun Çıray İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un milli bir duruş sergilediğini ifade etti. Kimsenin öküz altında buzağı aramaması gerektiğini söz konusu Türkiye'nin çıkarları ise hangi siyasi parti bu ülkenin çıkarlarına uygun yasa getirirse o yasayı desteklemenin İYİ Partinin yapıcı muhalefet olmasının gereği anlamında konuştuğunu Fahrettin Yokuş'un sözlerinin çarpıtılmaması gerektiğini açıkladı. İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray erken seçim konusuna da değindi. Çıray her seçime hazır olduklarını ancak Türkiye'nin ekonomik ve sosyal sorumlulukları varken Türkiye'nin gündeminin değiştirmenin bu sorunları göz ardı etmek anlamına geldiğini, ekonomik şartların belli olduğunu bu ekonomik şartlarda hükümetin seçime gitme olasılığının düşük olduğunu, ancak CHP nin kendi içindeki sorunları ertelemek amacı ile böyle bir erken seçim kavramını ortaya atmış olabileceğini söyledi.

YORUM EKLE