İstihdamda 45 Yaş Şartı Kaldırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Altındağ'da katıldığı bir iftar programında önemli açıklamalarda bulundu. Şehit yakınları ve gaziler için yapılan düzenlemelerden söz ederek istihdamda 45 yaş sınırını kaldırdıklarını hatırlattı.

İstihdamda 45 Yaş Şartı Kaldırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Altındağ'da düzenlenen bir iftar programına katıldı. İftar programında konuşma yapan Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Öncelikle milli birlik ve beraberlik vurgusu yapan Selçuk, belirlenen hedeflere adım adım yaklaşıldığının altını çizdi. İktidar yönetimi olarak belirledikleri 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini belirtti. İftar programında Ankara Valisi Vasip Şahin ve şehit yakınları, gazi ve yakınları yer aldı.

Bizi Bir Araya Getiren Bağlar Tesadüfi Olmamıştır!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuşmasında "Bizi Bir Araya Getiren Bağlar Tesadüfi Olmamıştır!" diyerek dinleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı. Ardından da şehit yakınları ve gaziler için yapılan düzenlemelerden söz etti. Yapılan yeni düzenlemelerle istihdamın ve geçinmenin daha iyi koşullarda gerçekleşmesini sağladıklarını belirtti.

İstihdamda 45 Yaş Şartını Kaldırdık!

Bakan Selçuk konuşmasında aşağıdaki yapılan gelişmelerden söz etti:

  • İstihdamda 45 yaş şartı kaldırıldı, böylece istihdamda sınırlamanın önüne geçildi.

  • Memur atamaları yılın farklı zamanlarına yayıldı, böylece daha fazla atama gerçekleştirildi.

  • Şehit yakını ve gazilere faizsiz kredi imkanı verildi.

  • Ücretsiz seyahat kartının kapsamı genişletildi.

  • Şehitlerin anne ya da babalarına aylık bağlanması için sunulan muhtaçlık şartı kaldırıldı.

  • Harp sonucu malulen emekli olanlara maluliyet emekliliği ve çalışma emekliliği aylıklarını aynı anda almalarına imkan verildi.

  • Su ve elektrik faturalarında indirimlerin kapsamı genişletildi.

YORUM EKLE