İstanbul'da ki Deprem! Uzmanlardan Büyük İstanbul Depremi Şiddetini Değiştirdi Açıklaması!

İstanbul'da 24 Eylül 2020 tarihinde 4.2 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'un tüm ilçelerinden hissedildi. İstanbul Valiliğinden bir açıklama geldi. Afad, Kolluk birimlerine gelen olumsuz vaka açıklaması ile Büyük İstanbul depremi şiddetinin kaç olacağı hakkında uzmanlardan rahatlatan açıklamalar geldi.

İstanbul'da ki Deprem! Uzmanlardan Büyük İstanbul Depremi Şiddetini Değiştirdi Açıklaması!

24 Eylül 2020 tarihli Afad'dan yapılan açıklamaya göre Marmara Denizinde bir deprem meydana geldi. Yerin sığ derinliklerinde meydana gelmesi nedeniyle, İstanbul'un tüm ilçelerinde hissedildi. 16:38 saatlerinde 4.2 şiddetindeki deprem sonrasında İstanbul Valiliğinden bir açıklama geldi. Ahçı depremler yaşanıp yaşanmayacağı ile Büyük İstanbul Depremi habercisi mi? 7 üzerinde şiddette beklenen deprem yaklaştı mı konusunda uzmanlardan gelen açıklamalar şu şekildedir.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA;

Valilik deperem nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını, Afad ile kolluk kuvvetlerine yansıtılan bir yaralanma yada maddi hasar olmadığı açıklandı. 

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ YAKLAŞTIMI?

Deprem uzmanı Prof. Dr. Osman Pektaş A Haber Televziyona canlı bağlantı yaparak bugün yaşanan depremin nelerin habercisi olduğu konusunda bilgilendirme yaptı. Orta ölçeğin altında meydana gelen depremde Büyük İstanbul depremi için heberci olup olmayacağı yada İstanbul depreminin yaklaşıp yaklaşmayacağı konusunda yapılan açıklamada; Prof. Dr. Osman Bektaş bölgede son 15 yıldaki yapılan çalışmalarda kuzey marmarada her yerde deprem enerjisinin biriktirmediğini ifade etti. 2019, 2018 ve 2017 yılında yapılan çalışmalarda batı ve orta marmarada fayın kaçak yaptığını deprem enerjisinin 4 şiddetindeki depremlerle saldığını ifade etti. Deprem enerjisinin harcanmasının iyi olduğunu vurgulayan Pektaş yinede vatandaşların mutalaka her şiddetteki depreme hazırlıklı olmaları gerektiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER