İstanbul'da Çevik Kuvvet Otobüsüne Bombalı Saldırı

İstanbul Bayrampaşa’da patlayan bombaya ilişkin flaş bir gelişme yaşandı. Alınan bilgiye göre, Patlamanın aslında olay yerinde geçmekte olan çevik kuvvet otobüsüne yönelik yapıldığı belirlendi.

İstanbul'da Çevik Kuvvet Otobüsüne Bombalı Saldırı

İstanbul Bayrampaşa’da patlayan bombaya ilişkin flaş bir gelişme yaşandı. Alınan bilgiye göre, Patlamanın aslında olay yerinde geçmekte olan çevik kuvvet otobüsüne yönelik yapıldığı belirlendi.​


Bayrampaşa'daki patlamada, içinde polislerin bulunduğu Çevik Kuvvet otobüsünün hedef alındığı belirlendi. Güvenlik kamerası görüntülerinde Çevik Kuvvet otobüsünün geçişi, "an" denebilecek kısa süre sonra da meydana gelen patlama görülüyor. Doğan Haber Ajansının güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre Çevik Kuvvet otobüsünün hedef alındığı saldırıya el yapımı parça tesirli bomba yol açtı. Öte yandan polis bölgede olayın öncesi ve sonrasında şüpheli hareketleri görülen bazı kişilerin eşkallerini belirledi ve yakalamak için çalışma başlattı. 

METRO SEFERLERİ AKSADI

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Bir polis helikopteri de havadan sürekli denetim yaptı. Patlamanın olduğu cadde trafiğe kapatılırken, güvenlik güçleri de çevrede önlem alarak delil topladı.

Bu arada, patlamadan sonra metro seferleri bir süre durduruldu. Ardından, seferler tek hat üzerinden yeniden başladı.

PATLAMA ANADOLU YAKASI'NDAN BİLE DUYULDU

Patlama sesi Bayrampaşa'ya komşu pek çok ilçeden ve Anadolu Yakası'ndan da duyuldu.

EL YAPIMI, PARÇA TESİRLİ BOMBA

Yapılan ilk incelemede, patlamaya el yapımı, parça tesirli bombanın yol açtığı tespit edildi. Doğan Haber Ajansı'nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, saldırıda, o sırada üst geçidin altından geçmekte olan Çevik Kuvvet otobüsü hedef alındı.

PATLAMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Şiddetli patlama çevredeki güvenlik kamerasına da yansıdı. Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerde, büyük ve parçalı bir ışık kümesinin yukarıya doğru yükseldiği görüldü. Güvenlik kamerası görüntülerinde, Çevik Kuvvet otobüsünün geçişi, "an" denebilecek kısa süre sonra da meydana gelen patlama görülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 01:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE