İşsizlik Maaşı 2 Bin 618 Lira Olabilir

İşsizler alacağı işsizlik maaşının yanı sıra Türkiye İş Bulma Kurumundan da alacağı asgari ücret tutarı ile toplam 2 bin 618 lira maaş alabilir.

İşsizlik Maaşı 2 Bin 618 Lira Olabilir
Türkiye İş Bulma Kurumu işsizliğin önüne geçmek için çalışmalarına devam ederken işsizler için yeni bir fırsat kapısı daha doğdu. Bilindiği gibi ülkemizde işsizlere yaptıkları müracaat sonucunda bin 300 lira maaş verilmektedir. Bu maaşın yanı sıra işsizler Türkiye İş Bulma Kurumunun iş garantili eğitim programına da katılması ile oradan da bin 318 lira maaş alabilir. Yani işsiz kişi toplamda 2 bin 618 lira maaş alabilir üstelik her şey yasal. Yani İŞKUR'un iş garantili eğitimine giren kişilere işsizlik maaşı verildiği gibi işsizlik maaşı alan kişiler İŞKUR'un istihdam garantili programına katıldı diye maaşlarının kesilmesi gibi bir durum söz konusu değil.

İşsizlere Fırsat Kapısı

Tabi alınacak olan 2 bin 618 lira ücret ömür boyu değil. Sonuçta Türkiye İş Bulma Kurumunun sunmuş olduğu istihdam garantili eğitim kapsamında ki maaş süreli olarak verilmektedir. Bu süre dolduğunda aday işe yerleştirilir ve orada maaşlı olarak çalıştırılır. İşsizlik maaşı da süreli olarak verilir aday işe girdiği takdirde başvuru kanallarına müracaat ederek işsizlik maaşını sona erdirebilir. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen kişiler işsizlik maaşı için Posta, Telefon, Telgraf Anonim Şirketine ve istihdam garantili eğitim programı için en yakın Türkiye İş Bulma Kurumuna müracaat etmesi gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE