İŞKUR'un Bin (1000) İMD Memuru Alımı Yapması Bekleniyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR'un kendi bünyelerinde görev yapmak üzere bin (1000) İş ve Meslek Danışmanı İMD memuru alımı yapması bekleniyor. Peki detaylar nedir?

İŞKUR'un Bin (1000) İMD Memuru Alımı Yapması Bekleniyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR özel sektör ve kamu kurumları için ilanlar yayımladığı gibi yine kendi bünyeleri içinde personel alımları gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz sene performans programında personel alımının yapılması ön görülüyordu ancak Maliyeden onayın çıkmaması ile alımlar yapılmadı. Bu sene İŞKUR performans programı üzerinden yayımlanan duyuruda bin (1000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımının ön görüldüğü duyurulmuştu. Alımlar kesin yapılır mı derken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Saroeroğlu tarafından resmi duyuru yapılmış ve bin İMD memuru alımının yapılacağı duyurulmuştu. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

1000 İMD MEMURU ALIMI NE ZAMAN?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR'un bin (1000) iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı yapıp yapmayacağı resmi olarak bilinmezken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Saroeroğlu tarafından açıklamanın yapılması ile İMD memuru alımı yapılacağı öğrenildi. Peki İMD memuru alımı ne zaman yapılacak?

Buna göre bakanlıktan ya da İŞKUR'dan resmi olarak duyuru gelmediği için bin iş ve meslek danışmanı İMD memuru alımı ne zaman yapılacak bilinmiyor ancak önümüzdeki süreç içerisinde ilanların hazırlanması ve duyurunun yapılması ile atama başvurularının başlaması bekleniyor. Sizler için ilanları takip etmeye devam ediyoruz sitemizi ve mobil uygulamamızı takip ederek ilan yayımlandığında ilk haberdar olabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 5 yıl Önce

işkurda fetöden dolayı imd kadro eksikliği bulunmaktadır.neden maliye hazineye yük olmamasına rağmen,tüm kurumlara kadro vermekte sadece işkura 3 yıldır kadro vermemektedir??????

Üniversiteli
Üniversiteli - 5 yıl Önce

artık alım olsun.sabrediyoruz.1000 değil en az 5000 olmalı15-20 bin bekleyen varken

Üniversiteli
Üniversiteli - 5 yıl Önce

devlet artık üniversitelere vermiş olduğu yetkiyi(imd alımı) artık iptal etmeli.yaklaşık atama bekleyen yaklaşık 20bin kişi varken hala sınavlar yapılmaktadır.bu tüm sertifika alanlar için bir haksızlıktır. Ya da başka kurumlara da imd alımı yapılmalıdır.1000 değil en az 5000 imd alınmalıdır bir an evvel

Esat
Esat - 5 yıl Önce

Yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz.ekpss 61.85puanla atanırmıyım memurluga

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Artık bı sonuca varılacak iyi olacak

Abdullah
Abdullah - 5 yıl Önce

Yurtdışı işi arıyorum