İŞKUR TYP Kapsamında 1000 Personel Alımı İçin Yeni İlanlar Yayımlandı

Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamı içerisinde yapılan resmi açıklamaya göre toplamda 1000 personel alınacağı ve bu personellerinde İŞKUR üzerinden yapacakları başvurular ile değerlendirilmeye alınacağı açıklandı. Yapılacak olan personel alımlarında başvuru şartlarına göre alımların gerçekleştireceği açıklandı, detaylar haberimizde...

İŞKUR TYP Kapsamında 1000 Personel Alımı İçin Yeni İlanlar Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan iş ilanına göre TYP kapsamı içerisinde farklı illerde ve farklı şirket bünyelerinde personel alımı yapılacağı açıklandı. Personel alımlarının kamu kurumları ve kuruluşları bünyesine yapılacak olan alımlar belritilen başvuru şartlarına göre yapılacağı açıklandı. İŞKUR üzerinden alınacak olan personel ilanlarıyla beraber toplamda 1017 personel Toplum Yararına Programlar bünyesinde iş başı yapacaktır.

Başvuru Detayları

Kamu kurum ve kuruluşların bünyesine yapılacak personel alımlarının başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleşeceği belirtilmiştir. Farklı illerde bulunan kamu kurum ve kuruşlara yöneilk yapılacak iş başvurularında kontenjan veren iller şu şekildedir; "Aksaray, Sivas, Ardahan, Karaman, İzmir ve İstanbul" illeri iş başvurularını kabul edeceklerdir. İller ile birlikte personeller için açılan kadro alımlarıda şu şekildedir; " MEB bakım onarım ve temizlik, çevre temiziği ve ağaçlandırma" olarak açıklandı. 

Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR tarafından açılan TYP personel alım ilanlarına yapılacak olan başvurularda şu başvuru şartları etkili olacağı açıklandı. Adaylardan istenilen başvuru şartları şu şekildedir; " T:C. vatandaşı olmak, İŞKUR'a kayıtlı üye olmak, 18 yaşından büyük olmak, emekli aylığı almıyor olmak, hiç bir şekilde öğrenci olmamak, arşiv soruşturmasının olumlu geçmesi, adli sicil kaydının temiz olması ve her kurumun belirlemiş olduğu özel şartları sağlıyor olmak" adaylardan istenilen şartlardandır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

TYP kapsamında gerçekleşen personel alımına İŞKUR üzerinden başvuru yapmak isteyen adayların başvuru yapmak için izleyecekleri yol şu şekildedir; Google arama çubuğuna "https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx" adresi üzerinden bağlantı kurulabilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 16:20
YORUM EKLE