İŞKUR İşsizlere 2 bin 600 Lira Maaş Verecek!

Türkiye İş Kurumu işsizlere toplam 2 bin 600 liraya kadar maaş verecek. Peki bu maaş nasıl alınır? ne yapmak gerekiyor? işte detaylar

İŞKUR İşsizlere 2 bin 600 Lira Maaş Verecek!
Türkiye İş Kurumu işsizliği önlemek için çalışmalarına devam ettiği gibi yeni firmalarla anlaşarak onlara işçi göndermeye devam etmektedir. Şüphesiz ki İŞKUR'un en iyi yaptığı projelerden bir tanesi iş garantili eğitimdir. Normalde bu eğitim programına kayıt olabilmek için 4 - 5 bin lira gibi ücret vermeniz gerekiyor ancak İŞKUR'un yıl içerisinde yayınladığı katılım tarihleri arasında başvurularınızı yaparak sadece 500 lira gibi bir rakama İŞKUR'un iş garantili eğitim programına katılabilirsiniz. Bu program sayesinde günlük 50 lira ücret alacaksınız. Ayda 26 gün boyunca yapıldığı için toplam bin 300 lira İŞKUR'dan maaş alabilirsiniz.

İşsizlik Maaşıda Verlecek

Bu programa katılmanız işsizlik maaşı almanıza neden olacak bir etken değildir. Bu programa katıldıktan sonra işsizlik maaşına da başvuru yapabilirsininiz. İşsizlik maaşı en az 659 lira ve en yüksek bin 318 lira olarak belirlenmişti. İşsizlik maaşından da ortalama bin 300 lira gibi bir rakam elde ederseniz toplam 2 bin 600 lira aylık geliriniz olur.

Yukarıda verilen rakamlar doğru olmak ile beraber tamamen yasaldır. Yani hiçbir olumsuz sonuç çıkaracak durum yok. Eğer sizlerde aylık 2 bin 600 lira gelir elde etmek istiyorsanız hemen yukarıda yazılanlar gibi İŞKUR'a müracaat edebilirsiniz. Ancak acele edin çünkü iş garantili eğitim programı kayıtları her zaman olmuyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail
İsmail - 3 yıl Önce

Ben de başvuru yapmak istiyorum nasıl olacak lütfen yardımcı olun

İbrahim Ertekin
İbrahim Ertekin - 3 yıl Önce

İşe çok ihtiyacım var dört çocuk babasıyım ingilizce dilimde iyidir bilgisayar sertifikam var lise mezunuyum 0533 817 06 95

Hatice menemen
Hatice menemen - 3 yıl Önce

İskura baş vursam ne olacak iş bulupta hiç aradıklarını görmedim iş aryrm Manisa alaşehir lütfen yardım edin

fatih
fatih - 3 yıl Önce

İşim yok

Gůler yalçın
Gůler yalçın - 3 yıl Önce

Nasıl başvura biliriz yardımcı olurmusunuz

Nazife Geldegül
Nazife Geldegül - 3 yıl Önce

Bende iş istiyorum bana yardimci olabilir misiniz Ltf ben kuaför üm Sıkıldım ilk okul mezunuyum bana göre iş varmı