İŞKUR İMD Sonuçları O Tarihten Sonra Açıklanacak! İşte İŞKUR'dan Yapılan Açıklama

Türkiye İş Kurumu yayımladığı duyuru ile İş ve Meslek Danışmanı alımlarına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. İŞKUR İMD alımı ne zaman açıklanacak belli oldu mu işte detaylar..

İŞKUR İMD Sonuçları O Tarihten Sonra Açıklanacak! İşte İŞKUR'dan Yapılan Açıklama

Türkiye İş Kurumuna yapılacak olan İş ve Meslek Danışmanı alımlarında belge durumlarının öğrenebileceği belge durum sorgulama ekranı oluşturuldu.

Bilindiği gibi İŞKUR üzerinden yaklaşık 60 gün süreyi geçen personel alımları açıklanmayı bekliyor. 21 Haziran tarihinde başlayan başvurular 4 Temmuz tarihinde tamamlandı ve İŞKUR yapılan başvurularda belgelerin geçerli olup olmadığı önemli bir yer edinmektedir. Bilindiği gibi İş ve Meslek Danışmanı alımlarında gerekli olan şartlardan bir tanesi Mesleki Yeterlilik Belgesi olmaktadır.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ KONTROL EDİLDİ!

İŞKUR'dan yapılan açıklamada Mesleki Yeterlilik Kurumu aracılığı ile Mesleki yeterlilik belgelerinin kontrol edildiği belirtildi. Ayrıca adaylarda mesleki yeterlilik belgesi geçerlilik durumlarını öğrenebilecekler. Adaylar sorgulama sonucundaki belge geçerliliklerine itiraz hakkı için 11 Eylül tarihine saat 17:00'a kadar itiraz yerlerine dilekçe ile başvuru yapabilecekler.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İtirazların 11 Eylül tarihinde tamamlanmasının ardından itiraz değerlendirme süreci için adayların bir müddet daha beklemesi gerekecek. Başvuru sonuçları bunun sonucuna göre kazanıp kazanmadıkları internet sitesi üzerinden açıklanacak. Özetle İŞKUR İMD alımları başvuru sonuçları 11 Eylül tarihinden sonra itirazların değerlendirilmesi beklenecek. İşin olsa ekibi olarak en erken 13 Eylülden sonra açıklanmasını beklemekteyiz. Başvuru sonuçları için işin olsa sitesini takip etmeye devam ediniz.

Duyuru için tıklayın

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 20:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeşim
Yeşim - 2 yıl Önce

Ben işkur Büro personeli olarak başvurmuştum işkur imd ile beraber büro personeli alımlarını da açıklar mı?
Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim

Kaan
Kaan - 2 yıl Önce

İMD tamamda yanında büro personeli de alıcaklardı o ne olucak

üniversiteli
üniversiteli - 2 yıl Önce

arkadaşlar,artık engeç 1ya da 2 hafta sonra mülakat listesi hazır olur.hayırlısıyla bekleyip görelim.Mevlam neylerse güzel eyler

İşsiz imd
İşsiz imd - 2 yıl Önce

Atanamayan işsiz imd arkadaşlarımızı sesini duyurduğunuz için tşklerr işin olsa.com sitesine

Bıktırdınız
Bıktırdınız - 2 yıl Önce

Kasım ayına girdik dört ay oldu bu nasıl iştir ne büro personeli ne de imd sonuçları hâlâ açıklanmadı niye bekliyorsunuz yoksa daha talimat gelmedimi?