İŞKUR İMD Memuru Nedir? Nasıl İMD Memuru Olunur?

İŞKUR bünyesinde çok sayıda iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru istihdam etmektedir. İMD memuru nedir, İMD memuru nasıl olunur?

İŞKUR İMD Memuru Nedir? Nasıl İMD Memuru Olunur?

Ülkemizde işsizliğin önüne geçebilmek ve iş bulmak isteyenlere istihdam sağlamak için faaliyet göstermekte olan kamu kurumu İŞKUR bünyesinde çok sayıda iş ve meslek danışmanı (İMD) istihdam etmektedir. Peki İMD memuru nedir? İMD memuru nasıl olunur?

İş ve meslek danışmanı (İMD) memurları, İŞKUR bünyesinde çalışmaktadır. Kamu kurumlarında memur statüsünde istihdam ettiği için memur zamları ile maaşına zam yapılmakta ve memurlara tanınan imkanlar İMD personellerine de tanınmaktadır. İMD memuru iş ve meslek danışmanı olarak görev yapmakta ve işsiz kişilere yardımcı olarak onların iş bulmasını sağlamaktadır.

İMD MEMURU OLMAK

İş ve meslek danışmanı (İMD) memuru olmak için adayın öncelikli olarak lisans eğimini tamamlaması gerekmektedir. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra adayların İŞKUR aracılığı ile düzenlenen İMD sertifikası başvurularına katılması ve sınavda başarılı olması gerekmektedir.

Şu anda sertifikalar Sakarya Üniversitesi tarafından verilmekte olup sertifika başvuruları 700 TL'dir. Başarılı olanların sertifikası çıkartılmakta ve sertifika çıkartılması için 100 TL ücret daha alınmaktadır.

İMD memurları İŞKUR bünyesinde ki ofislerde ve sahalarda çalışarak buralarda iş bulmak isteyenlere yardımcı olmakta ve işsizliğin azaltılmasını sağlamaktadır. İMD memur alımları İŞKUR ile Maliye Bakanlığı arasında ki görüşmeler sonucu gerçekleştirilmektedir. 2017 yılında 3 bin kişilik İMD memuru alımı yapılması bekleniyor.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık
tarık - 3 yıl Önce

işkur bu yıl alım yapacak olsaydı şimdiye kadar ilanı çoktan verirdi çünkü sadece güvenlik incelemesi 4-5 ay sürer daha ortada hol yok yumurta yokken 2017 denilmesi de çok ilginç, bu kadar da umut tacirliği olmaz pes yani

esra
esra - 3 yıl Önce

fabrika yapacağına cami yapıyor.İnsanlar gelip iş bulmak için dua etsin diye

İMD MAGDUR
İMD MAGDUR - 3 yıl Önce

4 YILDIR ATAMA OLMADI.İNSANLARIN UMUTLARI ILE OYNANIYOR.ATAMA BEKLYEN İŞSİZ İŞ VE MESLEK DANIŞMANI SAYISI 20 BINI GEÇTİ.

atama beklyen imd
atama beklyen imd - 3 yıl Önce

insanların umutları ıle oynanıyor yazık artık.4 yıldır atama olmamış.