İŞKUR Gençlere 10 Bin TL Kupon Yardımı Yapacak! Kupon Yardımı Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak projesi ile gençlere 10 bin TL kupon yardımı yapılacak peki detaylar nedir?

İŞKUR Gençlere 10 Bin TL Kupon Yardımı Yapacak! Kupon Yardımı Nedir?

Yeni istihdam alanları yaratmak, gençlerin önüne açmak ve kendilerini geliştirmelerini sağlamak için farklı çalışmalar yapılırken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak bir proje yürütüyor.

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile yürütülen ortak proje kapsamında gençlere toplam 10 bin TL'lik kupon yardımı yapılacak. Peki bu kupon yardımı nedir, kupon yardımı ile gençler bu parayı nerelerde kullanabilecek?

KUPON YARDIMI NEDİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı kurumları aracılığı ile yürütülecek olan projede gençlere 10 bin TL'lik kupon yardımı verilecektir. Kupon yardımı gençlerin İŞKUR'da alamadığı kursları farklı kurslarda alabilmesini sağlamaktır. Yani gençler alacakları bu kupon yardımını eğitim kurslarında kullanabilecektir. Peki başvurular nasıl yapılacak?

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR'a yapılacak başvurular sonucu gençlere 10 bin TL'lik kupon yardımı yapılacak olup ilgili kupon yardımı tutarının Nisan ayı itibari ile verilmesi bekleniyor. Yani şu an için başvurulara ilişkin her hangi bir bilgi yok ve bu projenin net olarak kamuoyuna Nisan ayında sunulacağı ön görülmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
rant ve torpile dayalı sıstem
rant ve torpile dayalı sıstem - 5 yıl Önce

torpil ve rant'da dayalı sistem olacak nasıl mı?
1 işkurun İEP kapsamında yapmış oldugu gibi tanışların selamıyla işe alınacaklar
2 bu yenı sıstem de aynı iep gibi adamını bulanlara ımkan tanılacak
3 nasıl gunumuzde ön lisans ve lisans mezunları torpilsiz yerel kurumlara ve özel sektör'de calışamıyorsa aynısı bunda da gecerlı olacak
4 kosgeb de oldugu gıbı once projeyı gecır sonra iş yerını ac sonra faturanldır kosgebe goster ve kosgeb'den parayı tahsıl et bu sistemde bile zenginle imkan
verildi garibana yıne ımkan tanılmadı nasıl mı zengın yıne zengın oldu işte söyle
zengınlerın parası var iyi kötü nasılda kosgebden parayı tahsıl ederim dıye yatırım yaptılar ış sahıbi oldular gerekli evrakları cevirip parayı ilgili kurmdan tahsil ettiler
gariban adamda para olmadıgı ıcın oda hiçbirsey yapamadı. yani garibalara yıne bırsey cıkmadı
hepmızın bıldıgı gıbı ozel sektor den tutda yerel yonetım kamu kurumları hep torpille yani senın ön lisans lisans ve sertıfıkaların sökmuyor.

Kit çalışanı
Kit çalışanı - 5 yıl Önce

Bizim kit Taşören kadroları ne oldu resmi bir açıklama bekliyoruz devletimiz her yere para buluyor biz kit çalışan Taşören işçilerine bir çare bulamıyor biz bu ülkenin üvey evlatlarımıyız. Bizim sıkıntılar omuz oda yazınki unutulmasın verilen sözler.

rant ve torpile dayalı sıstem
rant ve torpile dayalı sıstem - 5 yıl Önce

KİMSESİZLERİN KİMİ OLMAYA GELDIK DIYENLER , BAKIYOSUNUZ KI ZENGINLERIN DAHA ZENGIN OLMASI ICIN GELDIGINI GORUYORSUNUZ..
Bunların hepsini yaşadım ,gördüm .sende diplomalar sertifika varmıs yokmus ona bakmayan bı turkıye'de yaşıyoruz İNŞALLAH YAZDIKLARIMI MANDALLAMAZLAR..