İŞKUR Gençler, Kadınlar, İşsizler ve İşverenlerden 6 Alanda Teşvik Başvurusu Alıyor!

Türkiye İş Kurumu, gençlere, işsizlere, kadınlara ve işverenlere 5 farklı alanda teşvik veriyor. İŞKUR üzerinden yapılabilecek olan teşvik başvuruları nasıl yapılacak? Başvurular ne zaman sona erecek? Başvuru koşulları neler haberimizde..

İŞKUR Gençler, Kadınlar, İşsizler ve İşverenlerden 6 Alanda Teşvik Başvurusu Alıyor!

Türkiye İş Kurumu teşvikleri tüm hızıyla devam ediyor.

İŞKUR üzerinden sağlanan teşviklerde, kadınlar, gençlere yönelik olarak istihdam teşvikleri sağlanabilmekte. Diğer yandan işsizlik ödeneği teşviki, asgari ücret teşviği de İŞKUR üzerinden yapılabilmekte. Buna göre başvuru koşullarına sahip olan işsizler ile işverenlere farklı süreler ile prim ücret ve vergi destekleri sağlanabilmektedir. Tüm bu teşvikler işsizlik sigortası fonundan ve hazineden finansa edilerek başvuru koşullarına sahip olan işverenlere ve kişilere verilmektedir. Teşvik başvuruları nasıl yapılıyor?

TEŞVİK BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

İŞKUR'un organize ettiği ve başvuru aldığı farklı teşvikten bir tanesi kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi olanlara sağlanan 4447 sayılı kanun 10. maddesine göre teşvikler bulunuyor. Diğeri ise ilave istihdam teşviki ise aynı kanunda 19. maddede belirtilmektedir. İlave istihdam ücret teşviki işkurun sağladığı üçüncü bir destek olarak bulunuyor. İşsiz olan vatandaşları kapsayan bir diğer ise işsizlik ödeneği alanların istihdamına yönelik olan ve 4447 sayılı kanunun 50. maddesinde belirtilen ödenecek. Asgari ücret desteği almak isteyenlere yönelik olarak başvuru yapılabilecek son teşvik türüdür.

İŞKUR'un engelli vatandaşların istihdamını arttırması için işverenlere 524,47 Tl hazineden karşılanmak suretiyle güvenlik pirimi desteği veriyor. İşsizlik sigortası alan vatandaşların istihdamına yönelik verilen sosyal güvenlik prim desteği 857,06 Tl. 

Kadın, genç ve işsizlere yönelik olarak, 6 ay süreye kadar işsiz olan, özel sektör işveren olarak, 18 yaşına kadar 24-54 aya kadar, 18 ile 29 yaş aralığındaki erkeklere 12-54 ay süre ile, 29 yaş üzerindeki erkeklere ise 6 ile 30 ay süreye kadar teşvikten faydalanma süresi bulunuyor. Başvuru yapmak isteyenler İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden, teşvikler menüsünden başvuru şartlarına ve diğer detaylara erişebilecek. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 23:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE