İŞKUR'dan Yeni Açıklama! TKK 1500 Personel Alımı 5 Gün İçerisinde Açıklanacak

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi, 1500 işçi alımı için yakın zamanda personel alım ilanı açıklanacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı TTK'ya istihdam için yetki verdi. Resmi gazete yayımlanan karar sonrası bugün İŞKUR'dan yeni bir açıklama daha geldi. İşte detaylar.

İŞKUR'dan Yeni Açıklama! TKK 1500 Personel Alımı 5 Gün İçerisinde Açıklanacak

Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Genel Müdürlüğü Zonguldak'a 1500 işçi alımı yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde Resmi gazete yayımlanan kararın ardından gözler İŞKUR'a çevrildi. Zonguldak İşkur İl Müdürü tarafından yapılacak olan alımlara ilişkin bugün son dakika açıklaması geldi. 

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Taş Kömürü İşletmesi Genel Müdürü Kazım Eroğlu yaptığı açıklamalarda takvimi netleştireceğiz artık netleşecek İş Kur Müdürlüğüne müracaatların ne zaman başlayacağı görüşülecek ve süreç hızlı ilerleyeceğini müjdelemişti. 

İŞKUR'DAN AÇIKLAMA!

İŞKUR Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalarda başvuruların yakın bir zamanda açıklanacağını belirterek 1500 işçi alımı ne zaman açıklanacağında cevaplandırdı. Buna göre yapılan açıklama ise şöyle; "TTK tarafından alt yapısı hazırlanıyor. İş başvurularını yönetmeliğimiz gereği biz alacağız. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah 5 günde başvurularımızı alacağız. İlanın açılması konusunda kurumumuza talepte bulunulması halinde akabinde başvuruları alacağız" dedi.

TTK pano ayak işçisi alımlarında 14-17 Aralık tarihine kadar ilanlar açıklanabilir. İşin olsa ekibi olarak gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek personel alımından anında haberdar olabilirsiniz.

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem saykal
Adem saykal - 2 yıl Önce

13 kasım itibarıyla sağlık bakanlığı taşra teşkilatında temizlikçi olarak çaĺışmaya hak kazandım ne zaman göreve başlıycamı öğrenemiyorum yardımcı olurmusunuz

Seyit Gurbuz
Seyit Gurbuz @Adem saykal - 2 yıl Önce

İşlem yaptiğin İŞKUR binasina gitmen gerek hakkinda hayirlisi olsun .Bize çikmadi

Okan kuru
Okan kuru - 2 yıl Önce

Eski hükümlülere iş yok mu bunca işin içinde acaba?