İŞKUR'dan Kadınlara Aylık 400 TL! Detaylar Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, İŞKUR kapsamında kadınlara geri ödemesiz belirli şartlar dahilinde 400 lira ödeme yapılacağı açıklandı. Peki hangi şartların sağlanması gerekiyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

İŞKUR'dan Kadınlara Aylık 400 TL! Detaylar Nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu AK Parti Erzincan Kadın Kolları Kongresi'ne gitti ve Erzincan'da iş adamları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamada kadınlara belirli şartlar dahilinde aylık geri ödemesiz 400 lira ödeme yapılacağını açıkladı. Peki hangi aylık 400 liradan yararlanabilmek için hangi şartları yerine getirmek gerekiyor?

İŞTE GEREKEN ŞARTLAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Erzincan'a AK Parti Erzincan Kadın Kolları Kongresi'ne gitti ve Erzincan'da iş adamları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi ve orada çeşitli açıklamalarda bulundu. Kadınlara aylık geri ödemesiz 400 lira verilecek olmasından da bahseden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu belirli şartlar dahilinde bu ödemelerin yapılacağını açıkladı. Bakan Sarıeroğlu kadın istihdamında büyük bir yol katettiklerini ilerleyen dönemde kadınların iş hayatına atılabilmeleri için yeni projeleri hayata geçireceklerini açıkladı. Ayrıca Bakan Sarıeroğlu 2-5 yaş aralığında çocuk sahibi olan kadınların İŞKUR İş Başı Eğitim ve Mesleki Eğitim Kurs ve programlarına katılmaları durumunda şu an verilen hali hazırdaki cep harçlığının yanı sıra 400 TL fazladan ödeme alacaklarını, bu şekilde kadın istihdamında artış sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Bu konu ile ilgili resmi bir tarih açıklanmadı fakat ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

YORUM EKLE