İŞKUR Bir Ayda 108 Bin 954 Kişiyi İşe yerleştirdi!

Türkiye İş Kurumu kamu ve özel firmalara personel, işçi ve memur alımları yapacak milli istihdama önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. İŞKUR'un yeni açıkladığı rakamlara göre geçtiğimiz ay yani kasım ayında 108 bin 954 kişi işe yerleştirdi.

İŞKUR Bir Ayda 108 Bin 954 Kişiyi İşe yerleştirdi!

İŞKUR'da iş azaldı işe yerleşim arttı

Türkiye İş Kurumu kamuya memur ve işçi alımları ve özel firmalara personel alımlarında rekor sayıda işe yerleştirme yapıldığını açıkladı!

İŞKUR milli istihdam kapsamında özel firmalara ve kamuya çok sayıda alım ilanları açıklıyor. İŞKUR üzerinden işe yerleştirme sayıları açıklandı.

KASIM AYINDA 108 BİN 954 KİŞİ İŞE YERLEŞTİ!

3 Milyon'dan fazla sayıda kayıtlı işsiz iş arayışı için İŞKUR'u tercih ediyor. Kasım ayında 108 bin'den fazla kişi İŞKUR üzerinden açıklanan ilanlar ile iş sahibi oldu.

2018 yılının il on bir ayında 1 milyondan fazla kişi işe yerleştiği açıklandı. Buna göre önceki yıla oranla yüzde 11.9 oranında işe yerleşme artışı yaşandı.

AÇIK İŞ SAYISINDA AZALIŞ YAŞANDI!

İşverenler Kasım ayında 164 bin 584 iş ilanı için İŞKUR'a başvuru yaptı. İşverenlerin talep ettiği iş gücü sayısında bir önceki yıla oranla azalış bulunuyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 23:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE