İŞKUR Bin İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Memuru Alımı İçin Başvuru Yaptı! İMD Müjdesi Gelebilir!

İŞKUR, Maliye Bakanlığına 2018 yılı için bin iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımı için vize talebi gönderdi. Buna göre Maliye Bakanlığından olumlu bir yanıt gelirse İMD sertifikasına sahiplere müjdeli haber gelecek.

İŞKUR Bin İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Memuru Alımı İçin Başvuru Yaptı! İMD Müjdesi Gelebilir!

Ülkemizin dört bir yanında işsizliğin azaltılması için çalışmalarını sürdüren ve iş veren ile iş arayanları bir araya getirmekle yükümlü olarak bilinen İŞKUR bünyesinde binlerce iş ve meslek danışmanı (İMD) memur, personeli görev yapmaktadır. İŞKUR'un uzun süredir yeni İMD memuru alımı için talepler sürmekteydi.

İşin Olsa ekibimize de çok sayıda İMD sertifikası adayımız İMD memuru alımları için haberler yapmamızı belirtmekteydi ve bizlerde ekip olarak İMD memuru alımı için sıklıkla içerik üretmeye devam ettik. İŞKUR'un da gelen yoğun istekler üzerine sonunda Maliye Bakanlığına memur alımı için talep gönderdiği öğrenildi.

BİN İMD MEMURU ALINACAK!

İŞKUR'un 2018 yılına ait performans programı yayımlandı. İlgili program İşin Olsa ekibi tarafından incelendiğinde İŞKUR'un Maliye Bakanlığına 1.000 (bin) iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımı için vize talebi gönderdiği öğrenildi. Buna göre şu anda açıklamanın Maliye Bakanlığı tarafından yapılması beklenmektedir.

Maliye Bakanlığına geçtiğimiz sene de iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımı için talebin gönderildiği biliniyordu ancak bir türlü dönüş yapılmadı ve 2017 yılında İMD sertifikasına sahip adaylarımız için müjdeli haberi veremedik. Umut ediyoruz ki Maliye Bakanlığımız bu sene İMD sertifikasına sahip adaylar için müjdeli haberi verir ve 2018 yılının başından sonuna kadar en az bin kişilik iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımı için ilan kamuoyuna duyurulur.

İŞKUR 750 BÜRO MEMURU ALIMI HABERİ BURADA

Memur İlanı Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Anlık Bildirim: 
Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlk Atanan iMD'lerden Biri...
İlk Atanan iMD'lerden Biri... - 5 yıl Önce

Arkadaşlar ben 2011 eylül ayında başlayan İş ve Meslek Danışmanlığı kursunu tamamlayıp Nisan/2012'de göreve başlayan ilk iMD'lerden biriyim.
Sizlerin durumu beni ve benim gibi işsizliğin ne demek olduğunu unutmayan diğer iMD arkadaşları üzmekte. Özellikle son birkaç yılda artan iş yükümüz
ve OHAL KHK'ları ile ihraç edilen kurum personelinden sonra personel sıkıntısı ciddi anlamda psikolojimizi bozuyor ancak kurumumuz birkaç yıldır binlerce
yeni personel almak için Mâliye Bakanlığı denilen tuhaf kurumdan izin istemesine ve personel giderleri İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacak
olmasına rağmen (yani hazineye ek yük getirmeyecek olmasına rağmen) Mâliye Bakanlığı ısrarla vize vermiyor ve bizler de hangi işi yapacağımızı şaşırmış durumdayız.
Sözün özü sizleri de bizleri de mağdur eden aslında İŞKUR değil Mâliye Bakanlığı. Umarım en kısa zamanda emeklerinizin karşılığını alır ve bizim aramıza katılırsınız.
Allah yardımcınız olsun.

İşsiz imd
İşsiz imd - 5 yıl Önce

Alımın yapılacağına ihtimal bile vermiyorum. Tam 5 yıldır kurum dışı atama bekliyoruz. O kadar çabalıyoruz ama maalesef kurum içi almaya devam ediyorlar. Tükendik artık ümit mi derseniz zerresi bile kalmadı içimizde...

İşsiz Danışman
İşsiz Danışman - 5 yıl Önce

Yine geleneksel imd alım bildirileri başladı. Bu yıl bine düştü bakalım.Yakında unutulur. Seneye yine maliyeden kadro istendi diye haberlerini okuruz.

işsiz imd
işsiz imd - 5 yıl Önce

artık maliye bir an önce 3000 kadro vermelidir.4 yıldır bekliyoruz

yeliz nazik
yeliz nazik - 5 yıl Önce

yeter artık....işkur kapısında binlerce işsiz kuyruk oluştururken ve çalışan meslektaşlarımız bir tuvalet molası bile vermeye gidemezken,üstüne üstlük dışarda bu kadar çok işsiz imd varken niye maliye bakanlığı kadro vermekte bu kadar zorlanıyor anlamıyorum.