İŞKUR Bin (1000) İMD ve 750 Büro Memuru Alımı Yapacak! Maliye'den Onay Bekleniyor

Türkiye İş Kurumu İŞKUR kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 1.000 (bin) iş ve meslek danışmanı İMD ve 750 büro memuru alımı yapacak. İlan için Maliye'den onay bekleniyor.

İŞKUR Bin (1000) İMD ve 750 Büro Memuru Alımı Yapacak! Maliye'den Onay Bekleniyor

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Türkiye İş Kurumu İŞKUR özel sektör ve kamu kurumlarının ilanlarını yayımladığı gibi yine kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere de personel ve memur alımı da gerçekleştirmektedir.

Buna göre Türkiye İş Kurumu geçtiğimiz sene 3 bin kişilik memur alımı için izin talep etmiş ve İşin Olsa ekibi olarak bizlede bu duyuruyu sizlere yayımlamıştık ancak geçtiğimiz sene Maliye'den alım için onay çıkmadı. Bu senede Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan performans programına bakıldığında ilgili kurumun bin 750 memur alımı için taleplerini ilettiği görülmektedir. Peki detaylar nedir?

BİN 750 MEMUR ALIM DETAYLARI NEDİR?

Türkiye İş Kurumu tarafından kamuoyuna duyurulan performans programına bakıldığında ilgili kurumun 2018 yılı başından sonuna kadar iş ve meslek danışmanı ile büro memuru kadroları için toplam bin 750 memur alımı yapmayı planladığı görülmektedir. Buna göre iş ve meslek danışmanı (1.000) bin ve 750 büro memuru alımı gerçekleştirecektir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu bu sene bin 750 memur alımı yapmak için izin talep etti peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre İŞKUR bin 750 kişilik memur alımı yapacak ancak net tarih Maliye Bakanlığından duyurulacaktır. Eğer Maliye Bakanlığı bin 750 memur alımı için izin verirse İŞKUR en kısa süre içerisinde iş ve meslek danışmanı memuru alımı ile büro memuru alımı için ilan yayımlayacaktır.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 18:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Üniversiteli
Üniversiteli - 5 yıl Önce

sertifikayı alalı 4yıl 2.5 ay oldu.artık alım olsun.yazık bu kadar insan bir haber bekliyor

Imd
Imd - 5 yıl Önce

Gecen yil ki gibi 3000 dendi maliye dendi izin bekleniyor dendi sonuc 0. Unilerin sertifika dagitim zamani yaklasti galiba

Delikanlı adam
Delikanlı adam - 5 yıl Önce

Almayacaklarsa da çıkıp insan gibi açıklama yapsınlar. 5 yıl önce Ticaret odalarından meslek liselerine kadar İMD alımı yapılacağı toplam sayının 20binlere ulaşacağı söyleniyordu. 5 yıldır 1 kişi bile atanmadı. Maliye bakanlığından hiç umudum yok. 20 bin sertifika sahibi yıllardır haber bekliyor. Bari alımı onaylamadıklarını çıkıp delikanlı gibi söylesinler. Bu kaçıncı talep, kaçıncı iptal.

Zep
Zep - 5 yıl Önce

Her sene alim olacak her sene maliyeden onay bekleniyor.ama o alim onaylanmiyor 5 senedir bekliyoruz. Yeniden sertifika dagitmak icin surekli ayni haberler cikiyor. Bizimle dalga geciyorlar resmen. Alim olsa bile bunuda mulakatla alirlar.torpilimiz olmadi icin yine eleniriz.kpss puani ile adaletli alim istiyoruz.

Boşuna Herşey
Boşuna Herşey - 5 yıl Önce

Üniversitelere para kaptırmak için reklam yapılıyor geçen yılda 3000 diyorlardı yazık boşuna kpss ye girdik heba oldu puanlar yazık emeklere

tarık
tarık - 5 yıl Önce

inşaAllah bu kadroları da yine birilerine peşkeş çekmezler.

SİVASLI
SİVASLI - 5 yıl Önce

6 AY DIR BEKLENİYOR VE ALINDI LİSTELER GİTTİ FORMALİTEDEN YAYINLACAK ADAMLAR GÖRECE BAŞLADI BİLE

Imd
Imd - 5 yıl Önce

Noldu bi haber yapiyorsunuz asli astari ardi arkasi oncesi sonrasi yok laf olsun die haber yapmayin