İŞKUR 3 Bin İMD Personel Alımı Sertifika Başvuruları Devam Ediyor

İŞKUR'un alacağı 3 bin İş ve Meslek Danışmanı (İMD) personeli için sertifika başvuruları devam ediyor. Nasıl müracaat edebilir?

İŞKUR 3 Bin İMD Personel Alımı Sertifika Başvuruları Devam Ediyor
Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız bildiri ile İŞKUR'un Maliye Bakanlığından 3 bin personel alımı talebini öğrenmiştik. Alınacak olan personeller İŞKUR bünyesinde iş ve meslek danışmanı pozisyonunda istihdam edecek ve görev alanı saha olacak. İŞKUR'un alım ilanı yayımlanmadan İMD personeli olabilmek için sertifika başvuruları devam ediyor.

SERTİFİKA NE İŞE YARAYACAK

İş ve Meslek Danışmanlığı sertifika başvuruları devam ediyor. Sertifika başvurusu yapan adaylar ücretlerini ödedikten sonra sınava girecek ve sınavdan başarılı olan adaylar sertifikalarını elde edecek. Peki alınan bu sertifikalar adayın ne işine yarayacak.

Bilindiği gibi İŞKUR, Maliye Bakanlığından 3 bin İMD kadrosu istedi. İMD sertifikası olan adaylar İŞKUR'un alım yapacağı 3 bin kişilik İMD başvurusuna müracaat edebilecek. Bu yüzden adayların İMD sertifikası olması geremektedir.

İMD SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

İMD sertifikası almak isteyen adayların 19 Mart 2017 tarihine kadar gerekli müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Müracaat etmek isteyen adayların en az lisans düzeyi mezunu olması gerekmektedir.

Sınav Ücreti: 700 TL

İş ve Meslek Danışmanı sertifikası almak isteyen adayların sınav ücreti olan 700 lirayı da ödemesi gerekmektedir. Sınav ücretini ödemeyen adaylar sınava katılamaz ve İMD sertifikası alamaz. Sınav ücretini yatıran adaylar Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü Serdivan/Sakarya adresinde 25 Mart 2017'de sınava girecektir. Başvurular ve detaylar için aşağıda ki linki takip ediniz.

//basvuru.sakarya.edu.tr/HizliSin/2175

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
UMUT BEKÇİSİ
UMUT BEKÇİSİ - 4 yıl Önce

UMUDA BEKÇİLİK YAPIYORUM BUDA UMUTSUZ BİR UMUT BEKLEYEN 10 BİNLERCE UMUTSUZ İNSANA BİR O KADAR DAHA EKLEME VE UMUDA BEKÇİ KILMAYA YÖNELİK BİR ADIM HEMDE ONCA PARALARINIDA ALARAK YAZIK BİZ OKUYAN İNSANLARA

Elif
Elif - 4 yıl Önce

Arkadaşlar eğer siz de bizim gibi 4 yıl beklemek istiyorsanz alın ama bir sürü emek ve para harcıyorsunuz karşılığını malesef alamıyorsunuz.

beb    ben
beb ben - 4 yıl Önce

yalancıdevletin birbaşka sömürücü faaliyeti

serkan
serkan - 4 yıl Önce

sertifikanın geçerlilik süresi varmı varsa yeniletmek için ne gerekiyor?