İŞKUR 3 Bin İMD Personel Alımı Sertifika Başvuruları Başladı!

İŞKUR, Maliye Bakanlığından İMD personeli için 3 bin kadro istemişti. İMD personeli olmak isteyenler için sertifika başvuruları başladı.

İŞKUR 3 Bin İMD Personel Alımı Sertifika Başvuruları Başladı!
Geçtiğimiz hafta haberini yaptığımız yazıda İŞKUR'un Maliye Bakanlığına 3 bin personel alımı için başvuruda bulunduğunu belirtmiştik. Buna göre İŞKUR, Maliye Bakanlığına İş ve Meslek Danışmanı personeli alımı için müracaat etmiş ve toplam 3 bin personel alımı yapmak istediklerini belirtmişti.

Atama bekleyen iş ve meslek danışman sertifikasına sahip olan adaylar için oldukça güzel haber olan bu başvurunun ardından İŞKUR yeni bir İMD sertifikası başvurusu daha açtı. Buna göre adaylar iş ve meslek danışmanı personeli olabilmek için sınava girecek ve sınavda başarılı olarak sertifikasını alacak olan adayların İŞKUR alım yapacağı 3 bin İMD personeli başvurularına müracaat edebilecek.

Nasıl Başvuru Yapılır

İş ve Meslek Danışmanı sertifikası almak isteyen adaylar ne yapmalıdır ve İMD sertifikası alabilmek için nasıl başvuru yapılır? Adayların öncelikle İMD sertifikası alabilmek için en az lisans mezunu olması gerekmektedir. İlkokul mezunları bu sertifika için başvuru yapamaz.

25 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan İş ve Meslek Danışmanları sertifikasını almak isteyen adayların

//basvuru.sakarya.edu.tr/HizliSin/2175

Yukarıda belirtilmiş olan linki takip ederek müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Sınav ücreti 700 lira olarak belirlenmiş olup adayların 700 liralık ücretin dekontunu da sistem üzerinden Sakarya Üniversitesine göndermesi gerekmektedir. Adayın başvuru sonrasında lisans diploması, nüfus cüzdanı ve vesikalık fotoğraf ile sınavdan önce Sakarya Üniversitesine başvuruda bulunması gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma
fatma - 4 yıl Önce

Biz işsiz 4 senedir bekleyelim yeni sertifikayı alan hiç işsiz beklemeden işsizliğin ne olduğunu bilmeden atansın adalet bunun neresinde birisi açıklasın kul hakkı için sertifikayı aldığıma alacağıma bin pişman ettiler

ayşe
ayşe @fatma - 4 yıl Önce

Belgeyi yeni alanlar hemen atanacak mı ki ?

seçkin
seçkin - 4 yıl Önce

sertifikayı aldıktan sonraki süreçte tekrar kpssyle mi alıp yapacaklar eğer öyleyse verilen para çöp başka birşey değil ! ?

çalışan imd
çalışan imd - 4 yıl Önce

en önemlisi belge geçerlilik süresi 5 yıl geçerlidir,geçerliliği dolduğunda tekrar aynı sınavlara girip belgeni yenileteceksin,yeniletemezsen belge askıya alınır hiçbir şekilde kullanamazsın kullanman yasal olarak imkansız,belge ücreti de 5 yıl sonra aynı değil.

Nut tekin
Nut tekin - 4 yıl Önce

Sınavı kazanamazsan verdiğin para ne olacak ayrıca is garantisi varmı yoksa para cop