İŞKUR 3 Bin İMD Memur Sertifika Başvuruları Bitiyor! Kimler Başvurabilir

İŞKUR 3 bin iş ve meslek danışmanı (İMD) memur alımı yapacak. İMD sertifika başvuruları sona eriyor. Peki kimler müracaat edebilir.

İŞKUR 3 Bin İMD Memur Sertifika Başvuruları Bitiyor! Kimler Başvurabilir

Türkiye İş Kurumu, Maliye Bakanlığına geçtiğimiz aylarda 3 bin kişilik iş ve meslek danışmanı (İMD) alımı yapmayı talep etmişti. Konu hakkında Maliye Bakanlığından kamuoyuna bir duyuru yapılmamışta olsa yıl sonuna kadar 3 bin kişilik iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımı yapılması bekleniyor.

Buna göre iş ve meslek danışmanı (İMD) pozisyonuna müracaat edecek olan adayların İMD sertifikasına sahip olması gerekmektedir. İMD sertifika başvuruları halen sürüyor ve adayların 20 Haziran 2017 tarihine kadar müracaatlarını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İMD SERTİFİKA DETAYLARI

Kurs Veren: Sakarya Üniversitesi

Sertifika: İş ve Meslek Danışmanı (İMD)

Kurs Ücreti: 700 TL

Sertifika Çıkarma Ücreti: 100 TL

Son Başvuru Tarihi : 20 Haziran 2017 

Sınav Tarihi : 1-2 Temmuz 2017 

Yukarıda İMD sertifikalarına ait tüm detaylar verilmiştir. Adayların sınav ücreti için 700 TL'lik ödeme yapması gerekmekte olup sınavı kazanması ile sertifikayı çıkartmak için 100 TL daha ek ücret vermesi gerekmektedir. Sınav 1 - 2 Temmuz 2017'de olacak.

ARANAN ŞARTLAR VE BAŞVURULAR

İŞKUR İMD sertifikasına sahip olmak için adayların detaylı nitelik istememekte olup adayın lisans mezunu olması yeterli görülmüştür. Peki başvurular nasıl yapılacak. Buna göre adayların aşağı da belirtilmiş olan iletişim numaraları ve linkler aracılığı ile kesin kayıtlarını 20 Haziran 2017 tarihine kadar gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Adres: Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAUSEM) Esentepe Kampüsü 54187 Serdivan/SAKARYA 
Tel: 0264 295 5452-5453-3403-5451 
Faks: 0264 295 54 50 
E-posta: sausem@sakarya.edu.tr

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İŞSİZ İMD
İŞSİZ İMD - 3 yıl Önce

ŞUAN 20 BIN ATAMA BEKLYEN DANIŞMAN INSANLARIN UMUTLARI VE PARASINI ALIYORLAR SADECE BU..4 YILDIR ALIMDA OLMADI.

işsiz imd
işsiz imd - 3 yıl Önce

neden böyle yapıyorsunuz siz de çok iyi biliyorsunuz bu sertifikayı almış binlerce kişi varken neden sadece buna başvuran kişiler arasından üçbin kişi alıncakmış gibi haber yapıyorsunuz, ya alım ilanında sertifika alım tarihi olursa ne yapacaksınız böyle yazdığım içiin belki de yaıyınlamayacaksınız ama lütfen binlerce kişinin umutlarıyla da oynamayın.