İŞKUR 3 Bin İMD Memur Personel Alımı Tarihi Belli Oldu Mu?

İŞKUR'un bu sene iş ve meslek danışmanı (İMD) pozisyonu için 3 bin personel alımı yapması bekleniyor. Peki alım tarihi belli oldu mu?

İŞKUR 3 Bin İMD Memur Personel Alımı Tarihi Belli Oldu Mu?
Bilindiği gibi İŞKUR, Maliye Bakanlığına iş ve meslek danışmanı pozisyonu için 3 bin atama istediğini iletmişti. Büyük ihtimal ile Maliye Bakanlığının İŞKUR'un 3 bin İMD personel alımını onaylaması ve İŞKUR'un alım ilanını yayımlaması beklenmektedir.

İMD Pozisyonu Nedir?

İŞKUR'un alım yapacağı İMD pozisyonu nedir? İMD pozisyonunu açılımı iş ve meslek danışmanı demektir. Bu personellerin görevi ve çalışma alanları sahalardır. Sahalara inecek olan İMD personelleri işsizler ile görüşmekte ve onlara yol göstererek kısa zamanda kamuda ya da özel sektörde çalışmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede işsizlik oranında ciddi bir azalma meydana gelmektedir.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR

İŞKUR'un İMD personel alım ilanına kimler başvuru yapabilir. Adayın İMD personeli olabilmesi için lisans mezunu olması ve iş ve meslek danışmanı sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Bu sertifikayı almak isteyen adaylar;

basvuru.sakarya.edu.tr/HizliSin/2175

Yukarıda ki linktende başvurularını yapabilir. Son başvuru tarihi 19 Mart 2017 (Pazar) günüdür. Adayların sınav ödemesini de yapması gerekmektedir.
Bu sınava başvuracak olan adaylar 25 Mart 2017 tarihinde sınava girecek başarılı olanlara sertifika verilecektir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Alımların büyük ihtimal ile 25 Martta yapılacak olan İMD sertifika sınav sonuçlarının açıklanması ile yapılması bekleniyor. Bu sınav sonucu açıklanmadan yapılırsa başvuru yapan adayların şikayetleri artacaktır. Bu sebepten dolayı alımlar Nisan ayını bulabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gönül Yılmaz
Gönül Yılmaz - 4 yıl Önce

20bin işsiz iş ve meslek danışmanı da bu sertifikayi aldi ..ama hala atama yok

İMD SAT
İMD SAT - 4 yıl Önce

15 BINDEN FAZLA İŞSİZ İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI 4 YILDIR ATAMA BEKLIYOR.SESIMIZI DUYAN YOK.4 YILDIR ATAMA OLMADI

İpek Ataş
İpek Ataş - 4 yıl Önce

En kisa zamanda alım ilanını bekliyoruz. İnşAllah hayırlı haberler alırız

Salih
Salih - 4 yıl Önce

Ya yazik gunah ya yeter artik aldik 4 yildir bekliyoruz bukadar olmaz biraz rmpati kurun sirf para kszanmak icin kac kisinin ekmegiyle oynayacaksiniz 15 bin zaten var daha ne istiyosunuz umut tacirligini birakin issiz genclerin gururuyla oybamayin biraz kendinixi bizim yerimize koyun zaten cildirmak uzereyiz yeterrr

Elif
Elif - 4 yıl Önce

20 bin kişi bu sertifijayı aldı tek atama olmadı

İMDGL
İMDGL - 3 yıl Önce

NİSAN AYI DA BİTMEK ÜZERE AMA HALA ALIMA DAİR İLAN FALAN ÇIKMADI, UMUT TACİRLİĞİNDEN BAŞKA YAPILAN BİR ŞEY YOK

imd maduru
imd maduru - 3 yıl Önce

hani alım haber bile yapılmıyor artık

imd
imd - 3 yıl Önce

demekki imd alımı haberleri kurs açmak isteyen universitelerin oyunuymuş yazık günah ya buna izin veren aklın Allah yardımcısı olsun.