İŞKUR 1.000 (Bin) İMD Memuru Alacak! Onay Bekleniyor

İŞKUR bin iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımı yapacak. Maliye Bakanlığının onay vermesi ve ardından ilanın yayımlanması bekleniyor.

İŞKUR 1.000 (Bin) İMD Memuru Alacak! Onay Bekleniyor

Ülkemizin dört bir yanında binlerce farklı hizmet noktası ile faaliyetlerini sürdürmekte olan Türkiye İş Kurumu bilindiği üzere kendilerine gelen vatandaşa iş ve meslek danışmanı (İMD) memurları aracılığı ile yardımcı olmaktadır. İŞKUR geçtiğimiz sene de İMD memur alımı için taleplerini iletmiş ancak her hangi bir onay verilmemişti.

Uzun süredir üniversitelerde yapılan İMD sertifikalarına binlerce aday katılıyor ve İMD sertifikası alan kişiler arasında da giderek yığılmalar meydana gelmeye devam ediyor. İŞKUR iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımlarını ne zaman yapacağı büyük bir merak ile beklenirken kamuoyuna yeni bir bilgi daha geldi ve İŞKUR bin memur alımı için taleplerini ilettiği öğrenildi.

BİN İMD MEMURU ALIM TALEBİ

Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna yaptığı duyurusunda iş ve meslek danışmanı (İMD) pozisyonu için Maliye Bakanlığına bin kişilik memur ataması için izin taleplerini ilettiğini 2018 yılı performans programında duyurdu. Buna göre Maliye Bakanlığının onay bekleniyor.

Eğer Maliye Bakanlığı bu sene iş ve meslek danışmanı (İMD) memuru alımı için onay verirse İŞKUR bin İMD memuru alımı yapacak. Uzun süredir İMD memuru atamaları için kamuoyuna müjdeli haber verilmediği ve İŞKUR'un İMD atamaları için personele ihtiyacı bulunduğundan dolayı Maliye Bakanlığının bu sene onay vermesi ve alımların başlaması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İşsiz imd
İşsiz imd - 5 yıl Önce

5 yıldır onay bekleniyor. Sertifika geçerlilik süreleri bitmek üzere. Sonra yine sertifika satmak isteyeceklerdir. Şimdiden 800 TL sınav +150 sertifika + yol + yemek paralarını hazırlayalım. 400 TL de a kadro KPSS gireriz. Nede olsa devlete para lazım. İş başı kölelik programının yolsuzluklarını nasıl karşılayacaklar yoksa. Torun bakan nenelere de para lazım. Sonra da kurum içi İMD alirlar. KPSS ye bile girmeyen ilkokul mezunlarına da kadro verilince tam olur. 2006 yılından beri KPSS ye giriyorum. Almadığım sertifika pek kalmadı. Bu filmi çooook izledim.

Er
Er - 5 yıl Önce

Bizimle kafa buluyorsunuz hergun ayni haberler

Er
Er - 5 yıl Önce

Bizimle kafa buluyorsunuz hergun ayni haberler artik yeter yalan haberlerden vazgecen

Asu
Asu - 5 yıl Önce

Alım ne zaman olacak?

Umut bile yok
Umut bile yok - 5 yıl Önce

Milleti kandirmayin 5 yil oldu atama yok. Emekler bosa gitti bosuna okadar ugrasmisiz okumanin emeklerin karsiligi yokmus yazik cok yazik

Lacivert
Lacivert - 5 yıl Önce

Ne zaman olacak alım? Adam gibi cevap verilsin! Ya alınacaktır ya alınmayacaktır, bu kadar mal kafa olmanın anlamı yok be

Lacivert
Lacivert - 5 yıl Önce

Neden her lisans mezunu İMD olabiliyor ki? Sadece İİBF alınmalı, bir öğretmenin ne işi var iş hukukuyla, istihdamla